logo

reklam

Çocuklar Bilimi Mucitlerinden Öğreniyor

Ali Kuşçu İle Uzaya Yolculuk

 1. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, her gün tarihe yön veren şahsiyetleri ağırlamaya devam ediyor.

Etkinliğe katılan öğrenciler, 15. yüzyılda yaşamış astronomi, matematik bilgini ve dil bilimci Ali Kuşçu’yu tanıma fırsatı buldu. Semerkant Gözlemevi’nden İstanbul’un enlem ve boylamını ölçen, bunun yanında çeşitli güneş saatleri icat eden Ali Kuşçu’nun örnek hayatı, sahnede tiyatral olarak canlandırılarak öğrencilere sunuluyor.

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye’de alanında ilk ve tek olarak düzenlenen fuar, bu yıl “Geleceğe Yön Verenler” temasıyla her gün meslek tiyatroları, masalcı abla, yüz boyama ve eğlenceli oyunlarla öğrencileri ağırlamaya devam ediyor.

 

Gutenberg Yeni Matbaacılar Yetiştiriyor

Türkiye’de alanında ilk ve tek olarak düzenlenen 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, modern matbaacılığın babası büyük mucit Gutenberg’i konuk etti.

Öğrencilere okuma sevgisini kazandırmanın yanı sıra ‘Geleceğe Yön Verenler’ temasıyla dünyanın yetiştirdiği ünlü bilim adamlarının karakterlerinin canlandırıldığı etkinliklere de yer veren Beykoz Belediyesi, matbaayı kuran Gutenberg’i minik davetlilerle buluşturdu.

Kitaplarla haşır neşir olan çocuklar,  Gutenberg’i merakla izleyerek hem değerli taşlar üzerinde çalıştığı basım teknikleri ve kalıplarını yaparak oluşturduğu matbaanın keşfini öğrendi, hem de etkinlik alanında keyifli ve eğlenceli vakit geçirdi.

Çocuklar kendilerini dünyaca ünlü bilim adamlarıyla buluşturan Beykoz Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Einstein Çocuklarla Atomu Parçalıyor

Türkiye’de alanında ilk ve tek olarak düzenlenen 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı fizik ve matematik dehası ünlü filozof Albert Einstein’ı misafir etti.

Evreni ve dünyayı anlamamızı sağlayan, kuramları ve zekâsıyla bilime yeni boyutlar kazandıran Einstein, İstatiksel fizik, Kuantum fiziği, Belirsizlik ilkesi ve kozmoloji alanlarında yaptığı çalışmaları fuarda tiyatral bir gösteriyle hergün çocuklara anlatıyor.

Öğrencilere okuma sevgisini kazandırmak amacıyla açılan fuar, her gün öğrenciler ve velilerle dolup taşıyor. Kitaplarla haşır neşir olan çocuklar, etkinlik alanında eğlenceli vakit geçiriyor.

Çocukların eğlenerek öğrendiği tiyatro oyunlarında miniklere çeşitli alanlarda iz bırakmış bilim insanları ve filozoflar gösteriler sunuyor.

 1. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı 30 Mayıs Pazar günü akşam saat 20.00’ye kadar açık olacak.İbni Sina Küçük Doktorlara İlham Veriyor

  Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye’de alanında ilk ve tek olarak düzenlenen 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı tıp biliminin öncülerinden İbn-i Sina’yı ağırladı.

  Minik kitap kurtlarının ilgi odağı olan fuarda “Geleceğe Yön Verenler” temasıyla her gün ünlü bilim adamlarının tanıtıldığı tiyatro oyunları sergileniyor. 

  Çocukların eğlenerek öğrendiği tiyatro oyunlarında miniklerle buluşan İbn-i Sina hayatını ve tıp biliminin inceliklerini geleceğin küçük doktorlarına anlattı.

  Kitap okumayı sevdirmek amacıyla açılan fuarda tiyatral gösterilerin yanı sıra, her gün masalcı abla, yüz boyama ve eğlenceli oyunlar yer alıyor.

  1. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı 75 yayın evi, 75 yazar ve 150 etkinlikle 30 Nisan’a kadar kitap kurtlarını bekliyor.Piri Reis Haritasını Çocuklar Tamamlıyor

   “Geleceğe Yön Verenler” temasıyla kapılarını açan 3. Beykoz Çocuk Kitapları fuarı Ünlü Türk denizci Piri Reis’i ağırladı.

   Keşifleriyle ve dünya haritalarıyla insanlığa katkıda bulunan Piri Reis fuarda sergilediği tiyatro oyunla minik kâşiflerin ufuklarını açtı.

   Ünlü kâşifin serüvenlerini merakla izleyen çocuklar hem eğlendi hem de yeni bilgiler edindi.

   1. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda her gün 10:00 ve 14:00 saatleri arasında başlayan etkinlikler okullar, öğrenciler ve çocuklardan büyük ilgi görüyor.

   Fuar alanında ayrıca çocuklar için söyleşiler, masalcı abla, kukla, yüz boyama etkinliklerini de yer alıyor.

 

Share
27 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2