logo

25 Nisan 2016

ÇOCUKLAR BAYRAMI KENDİ SOKAKLARINDA KUTLADI

1..GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARIYLA 23 NİSAN’I KUTLADILAR
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, İkitelli’deki Çocuk Sokağı’nda düzenlediği etkinlikte, çocuklar geleneksel oyunlarla eğlenceli dakikalar yaşadı.
‘Çocuk Sokağı’nda Şenlik Var’ isimli etkinliğe; Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve çok sayıda çocuk ebeveynleriyle birlikte katıldı.
“GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINIZA SAHİP ÇIKIN’’
Çocukların geleneksel oyunlarına sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu; “ İlçemizde ilk çocuk sokağımızı burada oluşturduk. Bu sokaklarımızın sayısını artırmayı planlıyoruz. Amacımız, İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Küçükçekmece’de yaklaşık 160 bin öğrencinin hayatlarını kolaylaştırarak daha rahat oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturmaktır’’ dedi.
ÇOCUKLARDAN BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜR
İkitelli Bilgi Evi öğrencisi Sude Işık, Başkan Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Ben çok şanslı bir çocuğum. Çünkü benim çocukluğumu rahat ve dolu dolu yaşayabileceğim bir alanım var. Etkinliklerin, eğlencelerin ve şenliklerin düzenlendiği bir alanım var. Bu Çocuk Sokağı’nı bizlere armağan eden Sevgili Başkanımız Temel Karadeniz’e kendim ve tüm çocuklar adına çok teşekkür ediyorum’’ dedi.
DOSTLUK, KARDEŞLİK VE SEVGİ HALAYI ÇEKİLDİ
Çocuklar gün boyunca, mendil kapmaca, yumurta taşıma, yoğurt yeme, soğan soyma, balon şişirme ve elma yeme yarışmalarında mücadele ettiler. Etkinlik kapsamında ayrıca “İlk Adım Fotoğraf Sergisi’’ de vatandaşlarla buluşturuldu. Şenlik sonunda ise, dostluk, kardeşlik ve sevgi halayı çekilirken, öğrencilere pamuk şeker, patlamış mısır, dondurma ve meyve suyu ikram edildi.

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2