logo

12 Haziran 2015

çocuk işçiliği kortej yürüyüşü

46Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Alişelli Parkı’nda toplanan çocuklar ve müdürlük çalışanları, üzerinde “Çocuk işliğine son, çocukların çalışmasına hayır, çalışmak değil eğitim istiyoruz” yazılı dövizler taşıyarak sloganlar eşliğinde topçu meydanına kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol şunları kaydetti.

“Toplumsal duyarlılık oluşturmak, kişi ve kurumlara sorumluluklarını hatırlatmak çocuklarımızın eğitim hayatının dışında sağlıksız ve istismara açık ortamlarda çalıştırılması pozisyonlarını önlemek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda 12 Haziran Dünya işçiliği ile mücadele gününü çocuklarımızla beraber oluşturmaya ve kutlamaya çalışıyoruz. Asıl amacımız burada çocuklarımızın hakkı olan eğitim, sağlık, barınma, giyinme gibi özelliklerinden kaynaklı olan haklarının toplumlar, kurumlar ve sorumlu kişiler tarafından duyulması buna göre herkes sorumluluklarını yerine getirirken aile ve ebeveynleri de bu konuda bilinçlendirmeyi arzuluyoruz. Çocuklarımız için en iyi ortamlar eğitim ortamlarıdır. Çocuklarımız için en güzel sevgi ortamları ailelerinin ve akrabalarının yanlarıdır” dedi.

Yürüyüşün ardından müdür Demirkol ile birlikte, Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanı Ekrem Ayaz, büyükşehir belediyesi bünyesinde olan Hayati Harrani gençlik merkezinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı İl Çocuk Hakları Komitesine verilen 2 odanın açılışını gerçekleştirdi.

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2