logo

02 Mayıs 2015

ÇİFTÇİLERİN ELEKTRİK SORUNUNDA MUTLU SON

0Şanlıurfa’nın yıllardır çözülemeyen elektrik sorunu AK Parti Genel Başkanı Nureddin Nebati’nin yoğun girişimleri ile mutlu sona ulaştı.

Şanlıurfa’daki çiftçiler elektrik sıkıntısı nedeniyle tarlalarında yeterli sulamayı yapamıyor ve ciddi gelir kaybına uğruyordu. Sorunun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’ye ulaştırılması üzerine konuyla ilgili yoğun çalışma başlatılmıştı. Nebati’nin konuyu aktardığı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanı Taner Yıldız da devreye girdi. Elektrik firması Dicle EDAŞ yetkilileri ile görüşen Yıldız Ankara’da, Nebati ise Şanlıurfa’da yaptığı görüşmeler sonucunda karşılıklı mutabakata varılmıştı. Verdiği müjde ile çiftçileri sevindiren Nebati, “Bu sorun, çiftçilerimizi ciddi sıkıntıya sokmuş. Bu sıkıntıyı kökten çözebilmek için yoğun çaba sarf ettik. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Artık bu sorun çözüldü. Daha kalıcı önlemler ve uygulamalar için de çalışmalarımız sürüyor. Artık gelirini tarımdan sağlayan çiftçilerin bu konuyla ilgili bir daha ne elektrik şirketi ile ne de bir başkalarıyla karşı karşıya kalmasını istemiyoruz” dedi. Nebati, sorunun çözümünün ardından gittiği Ceylanpınar, Viranşehir, Suruç ve Birecik ilçelerinde çiftçilerin yoğun ilgisini görüyor.

TÜM SORUNLARA EL ATTI
Şanlıurfa Milletvekilliği adaylığının açıklanmasının ardından Şanlıurfa’nın sorunlarına el atan nebat, bölgede yaptığı kamuoyu yoklama ve araştırmalarında tespit ettiği sorunlara yöneldi. Öncelikle
elektrik taziye evi ve köy yolları gibi sorunların öncelikli olduğunu belirleyen Nebati, “Her köye bir taziye evi projemiz var. Çalışmalara başladık, taziye evi olmayan köyümüz kalmayacak. Ayrıca tüm köy
yollarımızı asfalt yapacağız. Bunu için de çalışmalara start verdik. Şehirde, kent merkezinde ne varsa, kırsalımızda da onlar olacak. Şanlıurfa’nın her ucuna ulaştıracağımız Ak Hizmetlerle, Şanlıurfa’yı bölgenin parlayan yıldızı yapacağız. Şanlıurfa, önce Güneydoğu’nun sonra da Türkiye’nin incisi olacak” dedi.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2