logo

12 Haziran 2015

Çiftçilere ilk defa arı kovanları ücretsiz veriliyor….

54Meyve fidanı ve yem bitkisi tohumu dağıtımının ardından, Başkent’te arıcılığı teşvik etmek için sipariş edilen 10 bin arı kovanından, 2 bin adedinin çiftçilere dağıtımı yapıldı. 

Arıcılığı teşvik etmek amaçlı başlatılan çalışmada, hiçbir ücret talep edilmeden, kovanlar çiftçilere hibe ediliyor.Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Kırsal kalkınma” çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Meyve fidanı ve yem bitkisi tohumu dağıtımından sonra, Başkent’te arıcılığı teşvik etmek için sipariş edilen 10 bin arı kovanının, 2 bin adedinin dağıtımı yapıldı. 

İlk defa kovan dağıtımı yapıldı

Çiftçilere ve üreticilere götürülen hizmetler,Belediyenin Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Daire Başkanlığı tarafından yürütülüyor.2 bin arı kovanının çiftçilere ilk defa dağıtımını yapan Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Daire Başkanı Özgür Güven “ Ankara’nın tarım ve hayvancılığın da başkenti olması için yürüttüğümüz çalışmalarımıza, her geçen gün yenilerini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. 10 bin arı kovanı siparişi vermiştik. Parti parti gelen bu kovanları çiftçilerimize dağıttık” dedi.

Amaç,Ankara’da arıcılığı bir marka haline getirmek

Güven, “Çiftçilerimize kovan dağıtımı yaparken hiçbir katkı payı ve buna benzer ücret talep etmiyoruz. Amacımız Ankara’da arıcılığı bir marka haline getirmek. Gelecek seneden itibaren de yine çiftçilerimizden oğul arıları satın alacağız.  Böylelikle çiftçilerimiz de bu alış verişten karlı olacak” diye konuştu. 

Arıcılığı teşvik amaçlı başlatılan projede, hiçbir ücret talep edilmeden Beypazarı,Çamlıdere,

Kızılcahamam, Kazan, Nallıhan, Ayaş, Güdül ve Sincan’da ilk defa verilen arı kovanları,

daha sonra diğer ilçe çiftçilerine de dağıtılacak.

Share
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2