logo

01 Mayıs 2015

Çiftçi ve üreticilere, % 75 destekli meyve ve yem tohumu dağıtımı…

Halim UTLU

0Elmadağ, Kalecik, Ayaş, Akyurt, Gölbaşı ve Şereflikoçhisar’da “Kırsal Kalkınma ve Destekleme” çalışmaları kapsamında,çiftçi ve üreticilere meyve ve yem tohumu dağıtımı devam ederken,Kazan’da da çiftçi kayıt belgesi olan çiftçilere % 25’ini çiftçilerin, % 75’ini ise Büyükşehir Belediyesi’nin karşıladığı, 27 bin 107 kilo fiy ve 201 torba mısır tohumu dağıtımı yapıldı.

Hangi ilçede meyve, sebze,tarım ürünü yetiştirilir tespiti yapıldı

1Başkentin tarım ekonomisini canlandırmak, Ankara’yı tarım ve hayvancılığın da başkenti yapmak için çalışmaları sürdüreceklerini belirten Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven “Amacımız Ankara’yı tarım ve hayvancılığın da başkenti yapmak. Ekiplerimiz ile birlikte bir takım ön çalışmalar yaptık. Bu sayede hangi ilçede hangi meyve, sebze veya tarım ürünü yetiştirilir bunun tespitini yaptık. Bu çerçevede bugün Kazan’da dağıttığımız fiy ve mısır tohumlarını, şartları uygun olan diğer ilçelerimizde de dağıtmaya devam ediyoruz.” dedi.

Diğer ilçelerde de tohum dağıtımı sürüyor

Mısır  ve fiy tohumu dağıtımına katılan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, çiftçilere her zaman destek vereceklerini belirterek, “Kazan, tarım ve hayvancılıkta başarılı bir ilçe. Biz de destek vermek için buradayız” şeklinde konuştu.Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı, Ayaş,Kalecik, Elmadağ, Akyurt, Gölbaşı ve Şereflikoçhisar’da da yem tohumu dağıtımlarını sürdürüyor.

 

Share
650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2