logo

09 Temmuz 2017

CHP`nin yürüyüşünde Türk bayrağı engeli!

Almanya’da yaşayan CHP’lilerin düzenledikleri yürüyüşe katılmak isteyen bir kadın Türk vatandaşını, yürüyüş görevlileri tarafından elinde Türk bayrağı olduğu gerekçesiyle korteje alınmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark’tan başlattığı yürüyüşün bir benzeri de Almanya’da yaşayan CHP’liler tarafından organize edildi.

Bu yürüyüşe katılmak isteyen gurbetçi kadın elinde Türk bayrağı olduğu gerekçesiyle korteje alınmadı. Tepki gösteren kadına ise CHP görevlisinden ilginç bir yanıt geldi.

‘Bayrağı yasaklıyorlar’ diyen gurbetçiye, CHP’li yönetici ‘Bu yürüyüş sadece Türkler için değil’ diyerek engel oldu.

İşte Berlin’deki ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türk bayrağı almayan o CHP’linin savunması:

“Ortak aldığımız bir karar var. Hiçbir bayrağı almıyoruz. Benim ne Kürt bayrağıyla, ne Türk bayrağıyla sorunum yok. Siz alınan kararı uygulamıyorsunuz. Aldığımız karar herhangi bir bayrak taşınmayacak. Ne Alman bayrağı, ne Türk bayrağı, ne Patagonya bayrağı… Benim Atatürk’le de sorunum olabilir Hz. Muhammed’le de sorunum olabilir veya olmaz. Bu yürüyüş Adalet Yürüyüşü. Sadece Türkler için değil.”

Bugün Berlin’de düzenlenen CHP yürüyüşünde Türk Bayrağı krizi yaşandı. Gündeme bomba gibi düşen olayda PKK yandaşı oldukları bildirilen kişilerin yürüyüşe Türk Bayraklarının olmaması gerektiğini söylediği görüntüler sosyal medyada büyük tartışmalara sebep oldu.
KAYNAK: YENİ AKİT 

Etiketler:
Share
126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2