logo

reklam
08 Kasım 2016

“CHP’nin bölücülerin avukatlığına soyunması mazur görülemez”

bahçeli

TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli;  HDP’li vekillere yapılan terör operasyonu hakkında görüşlerini açıkladı ve CHP’nin tavrına yönelik sert ifadelerde bulundu.

Bahçeli herkesin kanun önünde hesap vermesi gerektiğini  söyledi. CHP’nin başından beri bölücülerin avukatlığına soyunduğunu belirten Bahçeli,”Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP’nin bu kampanyanın başını çekmesi ve bölücü hainlere destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. CHP’nin bölücülerin avukatlıklarına soyunması mazur görülemeyecektir. ” dedi.

İşte Bahçeli’nin o konuşmadan satır başları

-“HDP milletvekilleri hakkında yapılan hukuki işlemler için başlatılan karalama kampanyalarını Türk milleti ibretle izlemektedir. ”

CHP’NİN HAİNLERE DESTEK OLMASI SİYASİ TARİHİMİZ İÇİN KARA BİR LEKEDİR

“Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP’nin bu kampanyanın başını çekmesi ve bölücü hainlere destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. ”

“Demokratik meşruiyet zemininde siyaset yapan partilerin, bu koroya katılması izahı zor bir garabet olmuştur. CHP’nin bölücülerin avukatlıklarına soyunması maruz görülemeyecektir. ”

“BURADA KANDİL KANDİL HUKUKU GEÇERLİ DEĞİLDİR”

-“Seçilmişlerin terörle içiçe olması her şeyden önce millete ihanettir. Hukuk herkes için geçerlidir. Hukuka saygı göstermek demokasiye saygının asgari düzeyidir.”

-“Anayasayı ve hukuku yok sayarak suç işleyen herkes adalet önünde hesap verecektir. Burada Kandil hukuku değil, Türkiye Cumhuriyeti hukuku geçerlidir. Hiç kimse unutmasın ki, tarihte Türkiye’ye ihanetin cezasız kaldığı görülmemiştir.”

“KİMSE ONLARIN YASINI TUTACAK DEĞİL”

-“Tepki seli tüm Türkiye’yi sarmıştır. PKK’ya kullanacağı malzeme vermek teröre hizmet etmekten başka anlam ifade etmeyecektir. Siyasi çalışmarını askıya almaları kendilerinin bileceği iştir. Kimse onların yasını tutacak değildir. “

Share
342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2