logo

28 Mayıs 2015

CHP’li Kadın Vekil Adayını Vuran Zanlı: Kılıçdaroğlu Duysun Diye Vurdum

chp-li-kadin-vekil-adayini-vuran-zanli-7357680_48_m

CHP Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen’i silahla ateş ederek bacaklarından yaralayan zanlı, “Ben bu olayı Kemal Kılıçdaroğlu duysun diye yaptım.” dedi.

2 gün önce Adana’da bir etkinliğe katılmak için gittiği restoranda eski avukatı olan CHP Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen’i silahla ateş ederek bacaklarından yaraladıktan sonra kayıplara karışan Ali Fuat Elibol, dün polisin yaptığı operasyonla Seyhan ilçesine bağlı Yeşiloba mahallesinde olayda kullandığı silahla birlikte yakalandı. Elibol, emniyette sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

“KILIÇDAROĞLU DUYSUN DİYE YAPTIM”

Elibol adliyeye götürülmeden önce adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirildi. Elibol, adli tıp birimine getirildiği sırada basın mensuplarının “Niye vurdun” diye sorması üzerine, “Ben bu olayı Kemal Kılıçdaroğlu duysun diye yaptım. Temayül yoklamasından kimlerin çıktığını görsünler. Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına sesleniyorum. Ben 1978 yılından bu yana devrimci mücadele içinde olan bir adamım. Kılıçdaroğlu’nun kimlerin temayül yoklamasından çıktığını bilmesini istedim.

 

“KASTIM OLSA KAFASINA SIKARDIM”

“Onun için vurdum Elif Doğan Türkmen’i. Onun dışında herhangi bir kastım yoktu. Kastım olsa kafasına sıkardım ama sadece ayaklarına sıktım. Pişman değilim herkes duysun diye yaptım.” diye yanıt verdi.

“DOLANDIRDIĞI İSİMLERİ MAHKEMEDE VERECEĞİM”

Ayrıca Elibol, Türkmen’in çok kişiyi dolandırdığını kimsenin cesaret edip sesini çıkartamadığını ileri sürerek, “Dolandırdığı isimleri şu an veremiyorum gerekli isimleri mahkemede vereceğim.” dedi.

Elibol sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2