logo

18 Haziran 2015

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Coşkun’dan ŞUSKİ ve DEDAŞ’a Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı C.Cahit Coşkun, bir basın açıklaması yaparak, Karaköprü’de sık sık yaşanan elektrik ve su kesintilerine tepki gösterdi.

5

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı C.Cahit Coşkun, yaptığı basın açıklamasında; “Şanlıurfamızın en şirin İlçesi olan Karaköprü’de sık sık elektrik ve su kesintileri yaşanmaktadır. İlçemizde yaşanan elektrik ve su kesintileri İlçe halkımızı, esnafımızı zor durumda bırakmaktadır.

Ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde İlçede yaşanan su ve elektrik kesintileri Mübarek Ramaz ayında vatandaşlarımızı daha da sıkıntıya sokacaktır. Elektrik kesintileri İlçemizin tüm Mahallelerinde zaman zaman yaşanırken su kesintileri ise Özellikle Karaköprü İlçesi Atakent ve Doğu Kent Mahallelerinde sık sık yaşanmaktadır.

Mübarek Ramazan ayında bu sıkıntıların devam etmesinden endişe ediyoruz. Vatandaşlarımızın Ramazan ayında sıkıntı yaşmaması için DEDAŞ ve ŞUSKİ’nin  bir an önce önlem alarak, su ve elektrik kesintilerinin önüne geçmesi gerekiyor. DEDAŞ Faturasını 1 ay geciktiren vatandaşların elektrik sayacına mühür vurarak elektriğini kesmektedir. Buda yetmezmiş gibi birde vatandaşlarımızdan 25 TL kesme ve bağlama ücreti almaktadır.

DEDAŞ’ın abonelerden 25 TL keme bağlama ücreti almasını doğru bulmuyorum. DEDAŞ hem vatandaşın elektriğini kesiyor, mağdur ediyor, hem de  25 TL kesme bağlama ücreti alıyor. DEDAŞ’ın elektriği kesmeden önce vatandaşlara mesaj yoluyla uyarıda bulunması en azından 1 hafta süre verip daha sonra elektriği kesmesini ve 25 TL’de kesme bağlama ücreti alma uygulamasına son vermesini istiyoruz” dedi.

 

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2