logo

20 Temmuz 2016

CHP İSTANBUL İL ÇEVRE KOMİSYONU ÜYELERİ DARBEYİ KINADI!..

Türkiye’de bir siyasi parti tarafından kurulan ilk ve tek il çevre komisyonu olan ,CHP İstanbul İl Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu, İstanbul İl Başkanlığı binasında toplanarak gündemi değerlendirdi.
Beyoğlu’ndaki binada düzenlenen toplantıya CHP İstanbul İl Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu Başkanı Şeyma Dumrul başkanlık etti.2
21 STK başkanından oluşan komisyon üyelerinin katıldığı toplantıda; İstanbul’un önemli çevre sorunları ve bunların çözümüne yönelik önerilerini konuşan komisyon üyeleri, 15 Temmuz’daki darbe girişimini de değerlendirdi.CHP İstanbul İl Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu Başkanı Şeyma Dumrul tarafından yapılan açıklamada,çevrecilerin darbeye de ,diktatörlüğe de karşı olduğunu ifade etti.
Toplantıya katılan CHP İl Başkan Vekili Orhan Örkmez de,parti olarak,hem sivil hem de askeri darbeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını,demokratik rejimlerden yana olduklarını dile getirdi.

Toplantıda komisyon üyelerinin her koşulda mücadele etme konusunda kararlı olduğuna vurgu yapan Başkan Dumrul, çevre için önümüzdeki günlerde de çalışmalarının süreceğini ifade etti.

Share
614 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2