logo

reklam

Cevheri’ye “Onursal Başkanlık” verildi

Reşat Kuşçuoğlu / ANKARA

Ankara Şanlıurfalılar Derneği, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’ye “onursal başkanlık” plaketi verdi.

Ankara’da eğitim gören Şanlıurfalı üniversite öğrencilerine burs veren Şanlıurfa Derneğinin bu ayki burs dağıtım törenine Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Sait Bucak, tiyatro sanatçısı Kurtuluş Şakir Ağaoğlu, öğrenciler, dernek üyeleri ve Şanlıurfalılar katıldı. Burs dağıtım töreninde konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,  öğrencilere ve konuklara yeni anayasa ve referandumu anlatan uzunca bir konuşma yaptı.

Dernek yönetim kurulu üyesi Zeki Çavuşoğlu da, konuşmasında bu özel günde Cevheri’ye derneğe katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Ayrıca onursal başkanlık teklifimizi kabul ettiği içinde kendisine minnet borcumuz var. Sayın vekilimiz çalışmalarımıza her zaman destek olduğu gibi derneğimizi sık sık ziyaret ederek, öğrencilerimizle birlikte olup sorunları ile ilgilenmektedir. Kendisi de eğitimci olduğundan öğrencilerin sorunlarını bilmektedir.” dedi.

Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de, “Bana sorsalar bir daha dünyada nerede doğmak istersin, ben yine Urfa’da doğmak isterim derim. Şanlıurfa’ya hizmet etmek bir ibadettir. Zaten Şanlıurfalılar Derneği’nin üyesiyim. Buda benim için onur kaynağıdır.  Eğer bizler yüreğimizde Şanlıurfa’yı yaşatırsak Urfa’ya hizmet etmekle hem Urfa kazanır hem de bizler kazanırız. Benim siyasi hayata atılmam Urfa’ya olan sevdamdandır.” diye konuştu.

Şanlıurfa ile ilgili belgesel çalışmalarında bulunan tiyatro sanatçısı Kurtuluş Şakiroğlu da, doğa, tarih ve balık cenneti Anadolu Türkiye belgesel çalışması hakkında öğrencilere ve konuklara çok önemli bilgiler vererek dünyada Şabut balığının Fırat nehrinde olduğunu söyledi.

ŞANDER Başkanı Mehmet Çiçek’in, Şanlıurfa’da bulunması dolayısı ile onursal başkanlık plaketini dernek üyesi Zeki Çavuşuğlu, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’ye takdim etti

Share
161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2