logo

16 Nisan 2015

CEMALETTİN BAL HZ. MUHAMMED’İN BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKINI ANLATTI

5Küçükçekmece İlçe Müftüsü Cemalettin Bal, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) ‘Birlikte Yaşama Ahlakı’nı anlattı.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla, Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan başta olmak üzere, imamlar, meclis üyeleri ile pek çok Küçükçekmeceli vatandaş katıldı.

“İNSANA KIYMET VERMEK GEREKİYOR”

Programda söz alan Recep Şencan, Hz. Muhammed’in (SAV) yaptığı gibi insana kıymet vermek gerektiğine değinerek, “Eğer insanlar bu anlayışta olursa, bu dünya cennet olur” dedi. Şencan ayrıca programda vatandaşlara gül dağıtarak kutlu doğum haftalarını kutladı.

“İSLAM’I DOĞRU ANLAYAMIYORUZ”

Cemalettin Bal ise Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sayesinde Peygamber Efendimiz’in (SAV) üstün ahlakını insanlara anlatma fırsatı bulduğunu belirterek, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti. Şu anda insanların önemsiz şeyler için birbirlerine zulmettikleri zamanlar yaşadığımıza değinen Cemalettin Bal, “Sıkıntı bizlerde, İslam’da değil. Biz insanlar İslam’ı doğru anlayamıyoruz” dedi.

Peygamber Efendimizin hayatından birlikte yaşama üzerine örnekler de veren Cemalettin Bal, “Peygamber Efendimiz herkesi özel görmüş. Hiç kimsenin fıtratına karışmamış” diye konuştu. Program, Cemalettin Bal’ın katılımcılarla birlikte dua etmesiyle son buldu.

 

Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2