logo

CELLADINA AŞIK KÜRT DÜŞMANI HDP


Mustafa Hakkı SEZGİN
m.hakkisezgin@gmail.com

     Cumhuriyet  kurulduğundan bu yana Kemalizm’in kurucusu ve banisi CHP tarafından sistemli  bir şekilde Kürtlere baskı, zülüm, asimilasyon ve Kürt ırkının inkarı Politikaları uygulanmıştır. Buna rağmen yıl 2015 HDP celladına aşık bir psikoloji ile ulusalcı zihniyetin partisi CHP ile işbirliği yapıp Kürt açılımını yapan eğitimi ve dilini serbest eden, Dersim katliamından ve yapılan ihmallerden dolayı devlet adına özür dileyen muhafazakar bir partiye karşı celladı ile işbirliği yapıyor. 

       Türkiye partisi olma iddiasını öne süren HDP’ liler, DHKP-C’ lilerle birlik olup gay ve lezbiyenler eşliğinde, ellerine yüz binlerce Müslüman Kürt’ün kanı bulaşan Ermenilere destek mitingi düzenleyebiliyor. Kızılay Meydanı’nda “Ermeni soykırımı tanınsın” pankartları taşınarak Ermeni Diasporası’nın amacına hizmet edebiliyor.

HDP neden İsrail Teröründen bir kelime bile bahsetmeyip, yüz yıl evvel olduğu iddia edilen Ermeni soykırımının yasallaşmasını savunup Ermeni Soykırımı avukatlığına üstlenmektedir. Doğuya yapılan devasa yatırımları ve okulları niçin yıkıp yakmakta, işadamlarını ve öğretmenleri acımasızca niçin katletmektedir?

 Çünkü; Kürtçü olduğunu söyleyen HDP ve PKK Kürt kardeşlerimizin” asıl düşmanıdır.

CHP nasıl ki ulusalcı ve Türk kimliğini öne çıkaran laik bir devlet ideolojisine sahip bir parti ise HDP’ de Kürt kimliğini esas alıp ulusalcı dinsiz diyanetsiz bir devlet sistemi kurmak istemektedir. PKK nasıl Marksist bir örgüt ise HDP de onun Türkiye siyasetindeki uzantısıdır. Elbette Müslüman Kürt halkının temsilcisi olamaz.

Müslüman oylara talip olmak için muhafazakar adaylar vitrine koyar ve dini söylemleri meydanlarda dile getirir hiç şüphesiz ana hedefleri dini yaşantıdan uzak ulusalcı batının korumasında ve onların çıkarlarına hizmet eden bir idare şeklidir.

HDP, CHP zorunlu din dersine kaldırılması için ayrı ayrı teklif verdiler. CHP yıllarca Türkçe ezan zulmü yaptı HDP ise Güneydoğuda Kürtçe ezanı okutmaya çalıştı. HDP seçim bildirisinde Diyaneti kaldıracağını vaad etti. HDP-CHP aynı ideolojik aşiretin üyesidirler. Her ikisi de aynı ideolojik genlere sahiptirler. Her ikisi de dinle ve dindarlarla sorunludurlar. HDP, Kürtleri CHP’lileştirme projesidir.

        Bir zamanlar Avrupa kentlerinde “Türk Irkçılığı”nı Osmanlı’nın başına belâ edenler, şimdi de “Kürt ırkçılığını” örgütleyerek Türkiye’yi perişan etmenin plânlarını best online casino uygulamaktadırlar. Jön Türkler nasıl “Müslüman Türk Halkını” temsil etmiyorsa, Jön Kürtler de“Müslüman Kürt Halkını”  temsil etmiyor!..

1991 seçimlerinde Kürt siyasileri meclise kendi partilerinden aday yaparak meclise SHP yani CHP taşımıştır. O dönemlerde düşman ANAP ve ÖZAL şimdi ise AK Parti ve ERDOĞAN, esas gaye ise eski gücüne kavuşmasını engellemek istedikleri ÜMMET bütünlüğüne ve ideolojisine sahip olan Osmanlı ruhudur. 1984 yılından bu yana silahlı olarak batıya hizmetkarlık ve maşalık yapan PKK /PYD dedikleri kandan ve ölümden beslenen örgütlerle Türkiye’nin bölgedeki ve dünyadaki yükselişini durdurmaya çalışıyorlar. 

İngiliz The Guardian gazetesinde ki başyazıda aynen şu yazıldı:
“Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez.”işte esas mesele bu ne taksimdeki ağaç ne MİT Tırları ne de cumhurbaşkanlığı sarayı halen anlayamamış batı  hayra celladına aşık tüm Müslümanlara duyurulur.

O yüzden insanlık bizi bekliyor. O yüzden bu yaşadıklarımızı, doğum sancıları olarak görmeli; emperyalistlerin Müslüman toplumları, mezhepleri, etnisiteleri birbirine düşürme oyunlarını püskürtebilmeliyiz.

Öyle ise Tüm dünyaya yeni bir nizam ve intizam için öncelikle Müslümanların ümmet kubbesi altında İslam ahlakını hayatının her karesinde yaşayan kadın erkek ve genç imanlı, Kur’ an’ nesillere ihtiyacı var. Kur’ an-ı Kerim; zalimlerin, hainlerin, Kâfirlerin ve Münafıkların oyunlarını bozan, planlarını dağıtan, tuzaklarını yıkan, kuyu kazanları kazdığı kuyuya düşürten ve aramızdaki ihtilafları rahmete dönüştüren İlahi Planlarla dolu bir Ana Hayat Yasamız, Müminlere Şifa ve Rahmet, Zalimlere zahmet ve hüsran sunan tek İlahi Anayasamızdır.  Çünkü Kur’ an-ı bir hayat yaşayanlar ALLAH’ ın yardımını ve gücünü yanı başlarında bulacaklardır iaALLAH. 

MUSTAFA HAKKI SEZGİN

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

CELLADINA AŞIK KÜRT DÜŞMANI HDP” için 2 Yorum

 1. scarface : diyor ki:

  yazı genel itibariyle savunulan osmanlıcılıkla bütünlüklü bi yazı yalnız sevgili ve çok duyarlı hissettiğim yazar arkadaşıma burdan seslenmek istiyorum avazım çıktığı kadarıyla büyük islam ümmeti birliği mi istiyosun yoksa başında türkün olduğu güçlü bir devlet mi yoksa imparatorluk mu şayet ümmet birliği istiyosan buna kürtler olarak varız etnisiteni bi tarafa ataraktan. ama malesef iki yüzlü riyakarsın bu dünyada her müslüman toplumun bir değil birden fazla devleti varken kürdün kendi geleceğini tayin etme isteğini ne yüzle islam ve din kavramını kirleterekten suistimal ediyosun.kürdün bağımsızlığını istemesi ne zamandan beri ümmeti bölüyomuş ümmet bölüneli cemel savaşından bu yana var.kürde akıl mı vermek istiyosun hodri meydan gel her türlü münazaraya hazırız.yok eğer türk islam devletine şirinlikse yaptığın inan ki attığın bu başlık tamda zatı alinin haleti ruhiyesini gösteriyor.mesele bi toplumun yüzyıllık çalınmış asimile edilmiş beşeri bi sorunudur.mesele islami değildir ideolojikde değildir.inanki arkadaşım hele bi kürtler çalınmış geleceklerine ulaşsınlar o vakit bu kadar islami duyarlılığın için birlikte mücadele edicez söz arkadaşım

  • Sevgili ve çok duyarlı arkadaşım.Yazdıklarına cevap vermek çok güzel olurdu.Malesef iki yüzlü ve riyakar diye başlayan eleştiri ancak molotof etkisi yapar ve de ateşin altında fikir barınamaz.Ayrıca ben tüm dünyada islam birliğini ve kur’an ahlakını temel hedef gördüğümü ve zaten belirtmiştim.Kurulacak bir kürt devleti ancak Emperyalıst sermayenin çikarları uğruna savaşacak batılı güçlerin ORDUSU ASKERİ olur sayın arkadaşım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
UA-36507442-2