logo

05 Şubat 2016

“ CELAL YILMAZ TÜRKÜ GECESİ ” ZİRVEYE YERLEŞTİ!

Türk halk müziğimizi ve kültürümüzü sevdirmek, benimsetmek amacıyla,2004 yılından beri sanatçı Celal Yılmaz’ın hazırladığı ve yönettiği, aralıksız devam eden türkü gecelerinin 3 Şubat 2016 türkü gecesi, Bakırköy İşadamları Derneği (BİAD ) Gösteri Salonunda yapıldı.10

Türkü Gecesi “ öncesinde,birkaç gün önce vefat eden,Bakırköylü Sanatçılar derneği (BASAD) ‘in Denetleme ve Tiyatro Kurulu Başkanı folklorcu – tiyatrocu Oral Tangüner’ün anısına,Celal Yılmaz’ın,yaptığı konuşmanın ardından geceye geçildi.

Türkü gecesine gelen sanatseverler türküleri hep beraber söylemek için buluştular. Bağlamayı ustaca çalanlarında bir araya gelmesi ise geceye ayrı bir renk kattı. Türk halk müziğimizi ve kültürümüzü halkımıza sevdirmek, benimsetmek amacıyla,2004 yılından beri aksaksız devam eden türkü gecelerinin,Şubat ayı “ Celal Yılmaz ile Türkü Gecesi”ne, Bakırköy Yedi Bölge Türk Halk Müziği Korosu solistleri, Bakırköy,Yörem Folklor ve Turizm Derneği Genel Sekreteri Tülay Can, ve yönetim kurulu üyeleri, Zeytinburnu – Çevre,Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED ) Başkanı Ali Gündüz, Genel Sekreteri Sefer Cengiz ve üyeleri ile, bir çok STK temsilcisi ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.ab

Sanatçıların ve katılımcıların türküleri birlikte söylediği muhteşem gecenin ardından konuşan Celal Yılmaz, “Salonu tahsis eden Bakırköy İşadamları Derneği (BİAD) Başkanı Salim Yılmaz ve yönetim kuruluna, gecemizin gece olmasını sağlayan BİAD sosyal etkinlikler ve Yedi Bölge THM Korosu sorumlusu Dursun Erbay ve bizleri şereflendiren ,değerli sanatsever halkımıza çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Zeytinburnu – Çevre,Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED ) Başkanı Ali Gündüz’de, Celal Yılmaz’ın yaptığı çok başarılı çalışmalarına hayranlık duyduklarını ve tüm etkinliklerine katıldıklarını belirterek “Birlik ve beraberlik adına bizlerin bir araya gelmesini sağlayan Celal Yılmaz’a teşekkür ederim. 2 Mart’taki, “Türkü Gecesi “ne katılacağız ,ve herkesleri de,katılmaya davet ederim” dedi.

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2