logo

reklam

Çapa Bilim Kolejinden Çalışkanlara Burs

Çapa Bilim Koleji 4 Mart 2017 tarihinde iki oturumlu bursluluk sınavı gerçekleştirdi.

Bursluluk sınavına başvuru için hem devlet okullarında ve hem de özel okullarda eğitim gören öğrenci ve velilerinin talebi ve ilgisi bir hayli yüksekti. 10.00 ve 14.00’te 2 oturumlu olarak yapılan Çapa Bilim Koleji bursluluk sınavında 500’e yakın öğrenci sınavda başarı elde etmek için ter döktü. Sınav esnasında Çapa Bilim Koleji yönetimi tarafından velilere yönelik okul tanıtımı hakkında sunum yapıldı.

 

2. oturumda ise Türk PDR Derneği İstanbul Şube Başkanı Alpaslan Dartan bursluluk sınavında olan öğrencilerin velilerine yönelik “özel okul tercih kriterleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Velileri özel okul seçimi, eğitim sistemi gibi bir çok önemli konuda aydınlatan, öğrencinin bursluluk sınavı neticesinde akademik başarısının nasıl değerlendirileceği hakkında bilgi verilen bu organizasyona velinin ilgisi ve memnuniyetinin bir hayli yüksek olduğu gözlemlendi.

 

Çapa Eğitim Kurumları Kurucusu Maksut Konyar şunları söyledi Bizim birinci önceliğimiz madiyat değil.  Birinci önceliğimiz bilimi esas alan,akademik kariyere önem veren,milli ve manevi değerlere bağlı ülke ve vatan sevgisi ön planda tutan dünyadaki evrensel değerler silsilesinden haberdar, sağlıklı, mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştirmektir. İlk TEOG sınavında iyi bir başarı elde ettik. Biz de tek ölçüt sınavlarda  başarılı not almak değil. Sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vererek  iyi bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Sınava giren bütün öğrencilere başarıla dilerim. Sınava giren bütün öğrendiler kayıt yapmaları halinde % 20 lik bir indirim yapacağımızı açıkladık. Diğer dilimler de başarı puanlarına göre değişecektir. Arıca  bugün sınava giremeyen öğrendiler de daha sonra zamanını belirleyeceğimiz günlerde sınava girip burslu okuma şansını bulacaklardır” dedi.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2