logo

20 Eylül 2016

Çapa Bilim Koleji İncirli Kampüsü’nde Eğitim Başladı

Türkiye genelinde 18 Milyon öğrencinin ders başı yaptığı 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı. Çapa Bilim Koleji Bakırköy İncirli Kampüsü’nde  eğitim ve öğretim yılı renkli görüntüler ile başladı. Bazı 1.sınıf öğrencileri ilk gün sendromu yaşayarak sınıflara girmek istememesine karşın öğretmenler anne ve babaları da sınıflara davet ederek öğrencinin sınıfa alışmasını sağlamaya çalışmaları görülmeye değerdi.

maksut-konyar

Mini Mini Birler ve tüm çocuklar… Çapa Bilim Koleji’nde Çok Renkli Bir Görüntü Oluştu

Çapa Bilim Koleji Bakırköy İncirli Kampüsü’nde yapılan töreni birçok veli ile basın mensubu izledi.  Kısa bir konuşma yapan kurumun kurucusu Maksut Konyar şunları söyledi; “Biz uluslar arası ölçekte başarılı bir eğitim kurumu olmayı hedef kıldık. Kısacası okul gibi okul olacağız. Tüm fiziki alt yapımız, araç ve gereçler, teknoloji donanımımız, tüm materyallerimiz her yönde mükemmel olacağız.  En önemlisi çok deneyimli değerli yetkin bir öğretmen kadromuz mevcut. Profesyonel ve vizyoner yıllarını eğitime adamış olan yöneticilerimizle, sevgiyle, ilgiyle, güvenin hakim olduğu bir ortamda tüm öğrencilerimizi her alanda mutlu ve başarılı kılacağız… Sağlıklı, mutlu, başarılı öğrenciler, bilge insanlar yetiştirmek asıl hedefimizdir” diyen Konyar,  “Aynası iştir kişinin söze bakılmaz, işimiz kurumumuzun yansıması olacak” şeklinde konuştu.Daha sonra ise Çapa Sağlık Meslek Lisesi’nde açılış törenine katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.maksut-konyar

 

Burada ise 15 Temmuz terörist kalkışmaya karşı bir demokrasi mücadelesinin kahramanlığının yazıldığını, kahramanlarının gelecek nesillerce hiç unutulmayacakları gibi demokrasiye ilham kaynağı olacağını, milletin iradesine sahip olma bilincinin bu ülkede asla hiçbir vesayete izin vermeyeceğini, bu münasebetle de 15 temmuz demokrasi şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle andıklarını dile getirdi.

Okul Müdürü Nuray Yılmaz da yaptığı konuşmada şunları kaydetti ;

”Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içindeyim. 

Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde okulumuza gelen öğrencilerimize, öğretmenlerimize hoş geldiniz diyorum; yeni eğitim ve öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini diliyorum. 

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.

      15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini demokrasimizi ve milli iradeyi hedef alan darbe girişimi hükümetimizin güvenlik kuvvetleri ve halkımızın çabasıyla kahramanca savunulmuş demokrasimiz kazanılmıştır.

Milletimizin söz konusu vatan olduğunda gücünün iradesinin ve kararlılığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi gerekmektedir.

 
Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim,


Amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Aynı zamanda geleceğimiz olan sizlerle vatanımızın ve milletimizin, hürriyetini teminat altına almaktır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için, öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret edeceğiz.

Sevgili öğrencilerim ;

Sizlerde başarıya ulaşmak için daha çok çalışmalısınız.. Bunu gerçekleştireceğinize de inancım tamdır. 

Sevgili öğretmenlerim,

Sizler birer mumsunuz. Bizler bu gün etrafa ışık saçıyorsak bunu sizlerden aldığımız ışığa borçluyuz.

 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okulumuz için hayırlı olmasını dileriz. Unutmayın, Çapa Bilim Kolejli olmak bir ayrıcalıktır…”

 

Okul Müdür Yardımcısı Uzm Psk Ceren Güven ise şu ifadeleri kullandı ;

”Yeni eğitim öğretim yılının anaokulundan orta okula tüm öğrencilerimize önce mutluluk getirmesi ortak paydasındayız. Çünkü biliyoruz ki mutlu çocuk öğrenir, mutlu çocuk yeteneklerini keşfeder, kullanır ve yine mutlu olacağı mesleği hedefler. Hedefimiz bilim ve fen ışığında kültürüne bağlı, değerlerine sahip çıkan, merak eden ve sorgulayan mutlu doktorlar, mutlu öğretmenler, mutlu ressamlar yetiştirmek.

“Eğitimin yapamayacağı hiçbir şey yoktur, hiçbir şey onun etki alanının dışında kalamaz. Kötü ahlâkları iyiye çevirebilir, kötü ilkeleri yıkar ve yerine yenilerini koyar, insanları melekler seviyesine çıkarabilir” Ünlü yazar Mark Twain’in bu sözü eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.”

 

Share
2996 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2