logo

27 Şubat 2016

Cansel Buse’nin babası Mustafa Kınalı ilk kez konuştu!

123Kayseri’de uğradığı tecavüz sonucu intihar ederek yaşamına son veren Cansel Buse’nin babası Mustafa Kınalı ilk kez konuştu! Özgecanların, Cansellerin canlarının yanmaması için hükümetten idam kararı için referandum istedi. İşte o açıklamalar…

Kırşehir’de ilk kez konuşan baba Mustafa Kınalı, acılarının büyük olduğunu ve yaşadıkları acıyı anlayanların da olduğunu söyledi.

TBMM’den hükümetin, bu tür olaylarda idam kararı almasını isteyerek, bu kararın da referanduma götürülmesini istedi. Cansel’in babası Mustafa Kınalı, “Olayı biliyorsunuz. Bizde ancak basında yansıyan şekli ile biliyoruz. Acımız büyük bilmiyorum bunu anlayabilen var mı? Şuanda yasal süreç devam ediyor. Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız bilmiyoruz. “ dedi.

TBMM ve hükümetten idam kararı için isteğini ise baba Mustafa Kınalı, şöyle anlattı:

“TBMM’inin bu konuda hükümetin referandum yapmasını istiyorum. Halkın bu tür olaylarda idam kararını isteyip istemediği sorulmalı, medeniyetin beşiği ülkelerde bile idam cezası uygulanırken bizim onlardan daha ileri bir seviyede olduğumuz fikri ile ben bu konunun halka devlet tarafından sorulmasını istiyorum. Halk idam cezasını istiyor mu? İstemiyor mu? Başka Özgecan ve Cansellerin canının yanmasını istemiyorum.”

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün de katılımları ile Cansel’in ruhu için Kur’an okutularak dua edildi.

 

Share
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2