logo

07 Eylül 2016

Cani Esad Halep’e yine zehirli gazla saldırdı!

HALEP

Suriye’nin diktatörüne bağlı eli kanlı askerler dün gece Halep’ yine klor gazı ile saldırdı. Görgü tanıklarına göre Al-Sukkari bölgesine üç gaz dolu varil bombası atıldı.

Bölge hastanelerindeki doktorlar bir kişin öldüğü, yüzden fazla kişinin de yaralandığını açıkladı. Hastalarda; boğulma, kusma, öksürme gibi belirtiler gözlemlendi. Kurbanlar arasında en az 37 çocuk olduğu görüldü.

Tabipler Birliği’ne göre Suriye’de çatışmaların başladığı günden bu yana cani Esad yönetimi tarafından atılan 167. Kimyasal saldırı olarak kayıtlara geçti.

Ağustos ayı sonlarında BM Güvenlik Konseyi tarafından kapsamlı kimyasal silah kullanımı ile ilgili bir rapor sunulduğu ifade edilmektedir.

167 defa kimyasal saldırıya rağmen sorumlarla ilgili hiçbir tedbir alınmaması , yaptıklarının yanlarına kar kalması sebebiyle aynı insanlık suçunu defaatle işlemekten çekinmiyorlar.

85.000 ÇOCUK Halep’in doğusunda kuşatılmış bir durumda açlığa ve bombalara mahkum bırakılmış. Tüm dünya ülkeleri bu insanlık dramını sadece izlemekle yetinmektedir.

Kimyasal saldırılara karşı dünyadan tepki gelmeyince son zamanlarda rejime bağlı askerlerce kimyasal silah ve yangın bombaları kullanımını artırmıştır.

Başta Rusya, İran ve ABD olmak üzere batı ülkelerinin Esad Rejimine verdiği destek nedeniyle daha fazla cesaretle katliamlarına hız vermekte, suç teşkil eden kimyasal silahları kullanmaktan çekinmemektedir.

Çünkü katil Esad biliyor ki korkacağı bir şey yoktur! Yaptıkları yanına kar kalmaya devam edecektir!

Geçtiğimiz yıllarda fırlattığı kimyasal silahtan 1400 sivil masumun hayatını kaybetmesinden dolayı hesabı sorulmadığı için aynı uygulamayı tekrar ve tekrardan yapabileceğini biliyor katil!

MERCEKHABER GAZETESİ.COM ÖZEL

Etiketler:
Share
537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2