logo

CANDER Sosyal faaliyetlerine Karaköprü ile başladı

Canbeyliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (CANDER) Yönetim Kurulu Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi ve Başkan yardımcılarını makamında ziyaret etti.

CANBEYLİLERR
Şanlıurfa’nın köklü aşiretlerinden olan Canbeyliler dernek çatısı altında bir araya toplandı. Henüz yeni kurulan Kısa adıyla CANDER Canbeyliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu İlk sosyal faaliyetini Karaköprü Belediyesine yaptığı ziyaretle gerçekleştirdi.

CANBEYLİLER

Başkan Nihat Çifti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından boşalan Karaköprü Belediye Başkanlığına Metin Baydilli getirilmişti. Bu vesile ile CANDER ilk ziyaretini Karaköprü Belediye başkanlığına yaptı. İlk olarak Karaköprü Belediye Başkan Yardımsılarından Tahir Kalkan’ı makamında ziyaret eden CANDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Dağ çalışmalarının devam edeceğini ziyaretlerinin sıkça yapılmasının kararını aldıklarını belirti. Başkan Yardımcısı Tahir Kalkan ise yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

CANBEYLİLE

Daha sonra Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Başkan Yardımcısı Vildan Gönüllü Çelik’i ziyaret eden CANDER Yönetim Kurulu, Başkan Baydilli’nin teklifi üzerine toplantı salonuna geçti. Birebir tanışma faslından sonra Konuşmasını yapan Baydilli bu tür Sivil Toplum Örgütlerine ihtiyaç olduğunu söyledi. Başkan Baydilli Derneğin kuruluş amacını sorunca, CANDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Dağ soruya şöyle cevap verdi: Derneğimizin Kuruluş Amacı; Birlik ve beraberlik içinde ihtiyacı olan ailelerin ihtiyaçlarını gidermek, Öğrencilerine burs temin etmek, Taziye ziyaretlerinde bulunmak, Kısaca iyi ve kötü günde destek olmaktı. Bu birliğe ihtiyacımız vardı. Biliyorsunuz ki Canbeyliler çok geniş bir aile aynı çatı altında buluşmasının önemini anlatmaya çalışıyoruz ve bu vesile ile yola çıkmış olduk.

CANBEYLİLERR,
Başkan Baydilli daha sonra sohbetin ardından CANDER Yönetim kurulunu tebrik ederek ziyaretlerinden dolayı da memnuniyetini dile getirdi.

Haber/ Mehmet Derviş Canbekli

Share
873 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2