logo

21 Mart 2016

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN İZLERİ ÜSKÜDAR’DA

1Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 101’inci  yıl dönümünde düzenlediği  özel etkinlikte, tarihe adını altın harflerle yazdıran destansı zaferin bilinmeyen yönlerini gözler önüne serdi.

Üsküdar Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümünde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Üsküdar Meydanı’nda düzenlenen özel programda 101 yıl önce kazanılan büyük zafer, gözlerde canlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Çanakkale Zaferi’nin birçok yönünü gözler önüne serdi.

3 BİN TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

Çanakkale ruhunu yaşatabilmek için Üsküdar Belediyesi’nin önünde; nöbet kulübelerinin, mezar taşlarının, mehteran takımının ve savaştan kesitlerin(Seyit Onbaşı ve Türk askerlerinin düşman askerini tedavi etmesi) sergilendiği etkinlik düzenlendi. ‘Herkes Oradaydı, Sen Neredesin’ temalı programa katılanlara 3 bin Türk bayrağı dağıtıldı.

“ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA ACILAR SIKINTILAR YAŞATMASIN”

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, burada yaptığı konuşmada, “Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü dolayısıyla ülkemizde ve Üsküdar’ımızda bir dizi etkinlikler düzenleniyor. Ama biz bu sene biraz farklılık olsun istedik. Özellikle Çanakkale Savaşı’ndaki cepheye koşan çocuk yaştaki askerlerimizi hatırlama, onları yad etme ve hatıralarını Üsküdarlılarla paylaşma adına bir etkinlik düzenlemiş olduk” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihi açısından önemine dikkat çeken Başkan Türkmen,”Herkes orada sen neredeydin?’ anlamında başlıkla çıkmış olduk. Çocuk yaştaki askerlerimizin hatıralarını özellikle çocuklarla paylaşma adına bir program gerçekleştirdik. Analarına doyamayan babalarına doyamayan, annelerin kuzularına doyamayan bir tablodur aslında Çanakkale Savaşı. Allah bu millete bir daha acılar, sıkıntılar yaşatmasın. Milletin huzuruna kast edenlere fırsat vermesin” diye konuştu.

Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2