logo

28 Mart 2016

ÇANAKKALE ZAFERİNE ÖZEL ETKİNLİK

7Çanakkale Zaferi’nin 101’nci yılı dolayısıyla Bilgi Evi öğrencilerinin Çanakkale Türküleri seslendirdiği konserde, Çanakkale Şehidine Şükran adlı kompozisyon yarışmasının ödülleri de sahiplerini buldu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen özel etkinlikte Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri korosu birbirinden güzel Çanakkale türkülerini Küçükçekmeceli sanatseverler için seslendirdi.

HEM SÖYLEDİLER HEM OYNADILAR

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından izlenen Çanakkale konulu kısa film herkesi duygulandırırken, Kuran-ı Kerim tilaveti Çanakkale şehitlerinin ruhlarına armağan edildi. ‘Eledim Eledim, Kırmızı Gül Demet Demet, Hey On Beşli, Yemen Türküsü, Asker Yolu Beklerim’ gibi eserler koro tarafından seslendirilirken Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi tiyatro öğrencileri ise şarkılarda geçen Çanakkale kahramanlarına hayat verdi.

GAZİLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen Çanakkale Şehidine Şükran Kompozisyon yarışmasının kazananlarına ise ödülleri Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik tarafından verildi. Program sonunda Küçükçekmeceli gaziler; Adem Çalışkan, Burhan Çeçen, Kemal Gülderen, Halis Kurtbaş ve Saim Yılmaz’a Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı dolayısıyla plaket takdim edildi.

Kompozisyon Yarışması Sonuçları:

Ortaokul

1.Hande Çalışkan, TOKİ İmam Hatip O.O.

2.Habib Kandemir, İkitelli O.O.

3.Sevgi İrem İlitli, Dr. Hulusi Behçet O.O.

Lise

1.Doğukan Çakırgöz, Nahit Menteşe Meslek ve Teknik And. Lisesi

2.Lalenur Güney, Halkalı İMKB Meslek ve Teknik And. Lisesi

3.Reyhan Çetin, Halkalı İMKB Meslek ve Teknik And. Lisesi

Jüri Ödülü

Prof. Dr. Zerrin Günal

Prof. Dr. Kazım Yetiş

Prof. Dr. Belkıs Altuniş Gürsoy

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2