logo

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KÜÇÜKÇEKMECE’DE ANILDI

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Savaşları Zaferi’nin 101. Yılında Küçükçekmece birbirinden özel anma programlarına ev sahipliği yaptı. İlçede, vatan uğruna can veren binlerce şehidimiz özel program ve sergilerle yad edildi.1

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Başsavcısı Ali Doğan, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Küçükçekmece Müftüsü Mustafa Temel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri programda, videolar eşliğinde sebep ve sonuçlarıyla Çanakkale cephesini anlatırken, salonda duygusal anlar yaşandı. Programda, öğrenciler Eledim Eledim, Hey Onbeşli türkülerini seslendirerek, Anzak Mektubu’nu da katılımcılarla paylaştılar.

“SAVAŞ HALA DEVAM EDİYOR”

Programda konuşan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, zaferin 101. Yılını kutladığı konuşmasında, “Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şunu unutmayın ki savaş hala devam ediyor. Bütün İslam coğrafyalarında sıkıntı, acı ve keder var. Sizlere düşen, iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir anne-baba, iyi bir insan olarak, geleceğimizi aydınlık yerlere taşımak” diye konuştu.

İlçe genelinde 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. SKSM fuaye alanı Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip öğrencilerinin Çanakkale konulu sergisine de ev sahipliği yaptı.

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2