logo

15 Aralık 2015

Cam Ocağı Yılbaşı Şenliği’yle Renklendi

Türkiye’de alanında tek olan Cam Ocağı Vakfı, her yıl Aralık ayında düzenlediği “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği” ile bu yıl da büyük cam ustaları ve cam sanatına gönül vermiş sanatçıları bir araya getirdi.  

3Beykoz Belediyesi’nin destek verdiği şenlikte eğlenceli ve öğretici cam şovları yer aldı, yerli ve uluslararası cam sanatçılarının eserlerinin satışının yapıldığı kermes ve müzikle Cam Ocağı’nda renkli bir gün daha yaşandı.

Üniversitelilere Burs Desteği  

Şenlik kapsamında açılan şenlikte çoğunluğunun Cam Ocağı Vakfı’nda eğitim almış cam sanatçılarının eserleri, birbirinden renkli seramikleri, takıları ve hediyelikleri özel indirimlerle satışa sunuldu. Kermesten elde edilen gelir üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılacak.  

Etkinlikte çocuklar da ücretsiz cam boncuk yapımı ve gün boyu süren cam gösterileri ile unutamayacakları bir gün geçirdi.  

Cam Ocağı Vakfı’nda sıcak cam üfleme, sıcak cam dökümü, kalıpla cam şekillendirme, füzyon, alevle çalışma, boncuk yapımı, kalıpla şekillendirilmiş cam boyama, gravür, mozaik, Venedik tekniğiyle cam mineleme gibi camın her dalından tekniklerle yapılan atölye çalışmaları, uluslararası cam sanatçılarının liderliğinde Mayıs-Eylül ayları arasına yapılıyor.

Emay, mumla mücevher yapımı ve metal işleme gibi kısa atölye çalışmaları ise tüm yıl devam ediyor.  

Öğrencilerden Büyük İlgi

Cam eğitimleri ve üretiminin yapıldığı atölyenin showroomunu haftaiçi hergün 300-400 arasında öğrenci ziyaret ediyor. Ayrıca merkezde Beykoz Kız Meslek Lisesi’nden öğrenciler de staj yapıyor.

Riva Nehri kıyısında orman içinde kampüsü bulunan Cam Ocağı yıl boyunca cam sevdalılarını bekliyor.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2