logo

16 Mayıs 2016

ÇAĞLAYAN OKULLARINDAN ANNELERE COŞKULU KUTLAMA

7Şanlıurfa Özel Çağlayan Okulları geçmişimizin mirası, geleceğimizin mimarı annelere “Anneler Günü” münasebetiyle bir program hazırladı.

Sol Yanım Acıyor Anne şiiri ile öğrencilerden Ceyda Açıkgöz annelere duygu dolu anlar yaşatırken Ceren Arslan da solo türkü ile anneleri coşturdu.

Hasan Pişirici, Beyza Çetin, Emir Dağyudan, Enes Demir, Diyar Demir adlı öğrenciler Bişr-i Hafi skeci ile anne duasına dair mesajlar verdiler.

Semra Kurt, Ayselnur Küpeli, Serra Kaşıkçı adlı öğrenciler Bir Yastıkta Kırk Yıl skeci ile annelere eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Program sürprizlerle doluydu. Sürprizlerden biri öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde hazırlamış olduğu video oldu. Öğrencilere program öncesi:

-Annenizin size en çok söylediği söz nedir?

– Annenizin size en çok sorduğu soru nedir?

– Annenizi tek kelime ile ifade etmek isteseniz ne  söylerdiniz?

– Anneniz ne yaparsa mutlu olursunuz? soruları soruldu. Anneler cevapları meraklı bakışlarla izledi. Diğer bir sürpriz de geleceğin anneleri olacak olan öğrencilerin annelerin kıyafetleri ile yaptığı defile oldu. Defilenin sonunda en şık, en tarz, en zarif anneler seçildi.

Programa yarışmalar ile devam edildi. Öğrenciler arasında yapılmış olan “Anneye Mektup” yarışmasında dereceye giren İclal Elif Eren adlı öğrenci ödüllendirildi. Diğer bir yarışmada ise anneler kura ile belirlenerek sahneye çıkarıldı. Annelere yüksek sesli müzik dinletilirken sorulara verdikleri “Evet-Hayır” cevapları izleyenlere hoş dakikalar yaşattı.

Okul korosunun seslendirdiği şarkılara anneler alkışlarla eşlik etti.

Özel Çağlayan Okulları öğretmenlerinin “Anneler Günü” için hazırladığı el emeği, göz nuru hediyeler annelere takdim edildi. Program kokteyl ile son buldu.

Anneler, programın sonunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere şükranlarını sundular.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2