logo

14 Haziran 2015

”BÜYÜMEK İSTEYEN ÜRETİCİ MARKALAŞMALI”

23

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Genç Girişimciler Kurulu ile bir araya gelerek Markalaşma ve Kurumsallaşma ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Ertekin, işletme olarak büyümek için kurumsallaşma ve markalaşma sürecinin tamamlaması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında ilimizin tarımsal üretimi ve tarıma dayalı sektörleriyle ciddi potansiyelleri bünyesinde barındıran oldukça önemli bir yer olduğunu ifade eden Başkan Ertekin şunları kaydetti: “Şanlıurfa Her türlü tarımsal ve endüstriyel üretimin rahatlıkla yapıldığı ender illerden biri. Bunların yanı sıra jeopolitik, stratejik öneme sahip ve teşviklerden maksimum yararlanan bir kent. Yani üretim ve ticaret yapmak için her türlü imkân ve şartlar hazır. Bu potansiyelleri siz gençler ve girişimciler değerlendirecektir. Şanlıurfa’mız için bu çerçevede bir misyon yüklenmelisiniz” dedi.

Başkan E. Sabri Ertekin kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili Genç Girişimciler Kurulu Üyelerine şu önerilerde bulundu. “Öncelikle hangi alanda yatırımlarınızı yapacaksanız fizibilite çalışmalarınızı, maliyet ve fayda analizinizi uzmanlarla ve titizlikle yapmalısınız, yatırımınızı doğru zamanda doğru yerde ve işinin ehli uzman ekiple yapmalısınız, kurumsallaşma ve markalaşma sürecini tamamlamalısınız. Kurumsallaşma ve markalaşma büyümek isteyen firmaların en önemli stratejisidir. Bu stratejiyi iyi kullanmak gerekir. Markalaşma uzun bir yoldur, hedef kitlenin yapısını bilmek, tasarımlar geliştirmek, bunun için bir vizyon belirlemek, reklam ve tanıtım yapmak markalaşmanın adımlarını oluşturur. Yani ulusal hatta küresel bir şirket olmanın yolu kurumsallaşmaktan ve markalaşmaktan geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Badıllı, Genel Sekreter Faruk Yaşar, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ile kurul üyeleri hazır bulundu.

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2