logo

18 Ağustos 2015

BÜYÜKŞEHİR’DEN ESKİ HALPAZARINDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale yolunu Abide Meydanı’na bağlayan güzergâhta yol genişletme çalışması başlattı.

hqdefault

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in Kent merkezindeki trafiği rahatlatmak için başlattığı yol yapım ve revizyon çalışmaları kapsamında Akçakale yolunu yeni açılan 35 Metrelik 18 Mart Caddesine bağlayan noktada yol genişletme çalışması başlattı.

 

Atatürk Bulvarına alternatif olarak yapılan 35 metrelik 11 Mart Caddesini bağlantısı olan bağlantısı olan Akçakale güzergahındaki toplama Merkezi önünde yol yapımını başlatan Büyükşehir  ekipleri, trafiğin akışının bozulmaması için de gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

 

25 METRELİK YOL 35 METREYE ÇIKARILDI

 

Şanlıurfa Bamyasuyu mahallesindeki yeni yapılan 35 metrelik 18 Mart caddesine bağlantısı olan 25 metrelik toplama merkezi yolunda başlatılan çalışmayla birlikte yol 35 metreye çıkartılarak trafik yoğunluğu giderilecek.

Bölgedeki yollarda revizyonuna giden Büyükşehir Belediyesi, Kaldırım planlamasını düzenleyerek yayaların kolay bir şekilde geçişlerini planlıyor.

 

Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2