logo

BÜYÜKŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI

2015 – 2016 sezonunu  ‘9 Canlı’ ve ‘Canlanan Masallar’ oyunlarıyla perdelerini açan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tiyatrosu,vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sezonun açılış oyunu olan “9 Canlı” adlı oyunu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi vatandaşlarla birlikte izledi.

1..

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi,  yeni sezonla birlikte ilk olarak Şair Nabi Kültür ve Konferans Salonunda ilk olarak ‘Canlanan Masallar’ adlı oyunuyla minik seyircilerin beğenisine sunuldu.

 

Uzman Pedegog’lar gözetiminde çocuklar için geliştirilen oyunda  çocuklar gönüllerince eğlenerek sanatsal ve kültürel gelişimlerini zevkli bir şekilde tiyatro eşliğinde alma imkanı buldular.

 

Masal kahramanlarının başından geçen olayları mizahsal yönde anlatan oyunlara yoğun ilgi gösteren çocuklar ve velileri, hem eğlenip hemde sanatsal yönden güzel zaman geçirdiler.

 

Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi tarafından tarafından gerçekleştirilen oyunların çocuklar için hem zihinsel hemde sanatsal yönden olumlu bulan Handan Toprak isminde bir vatandaş, “Çocuklarımın sanatsal gelişimi için buradayım, onların hem ruhsal hemde fiziksel gelişimi için tiyatronun çok büyük bir önemi var. Bizde çocuklarımızı geleceğe taşımak için buradayız. Çocuklarım oldukça eğlendiler. Bu tür etkinliklerin çoğaltılmasnı bekliyoruz. Büyükşehir Belediyemizin bu tür çalışmaları desteklemesi çok güzel” dedi.

 

Öte yandan akşam saatlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’nin’de katıldığı  yetişkinler için sahnelenen ‘9 Canlı’ oyunu vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

 

Şair Nabi Kültür ve Konferans Salonunu dolduran yüzlerce tiyatro sever 2015- 2016 tiyatro gösteriminin ilk oyununda 9 Canlı oyununu büyük bir keyifle izlediği görüldü.

 

Share
465 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2