logo

12 Haziran 2015

BÜYÜKŞEHİR HAVUZ SEZONUNUN STARTINI VERDİ

6..Yaz aylarının gelmesi ve oluşan hava sıcaklarıyla birlikte vatandaşların serinleme ihtiyacını kurmuş olduğu Havuzlarla  hizmet vermeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yapmış olduğu büyük hizmetle göletlerde boğulma tehlikesinin önüne geçiyor.

 

Paşabağı mahallesinde sadece kadınlara hizmet veren Kapalı Yüzme Havuzunun yanı sıra Beykapısı, Süleymaniye, Yenice mahalleri ile Cumhuriyet Parkı ve Osmanlı mesire alanında. İlçelerde ise; Akçakale, Ceylanpınar, Suruç, Birecik, Viranşehir, Hilvan, Siverek ve Bozova Çatak tesisi ile Halfeti yüzer havuz ile hizmet veriyor. Öte yandan  İbni Sina Mahallesi, Toki Akabe, Aziz Parmaksız İlkokulu,  Hayatı Harrani’de mahalleriyle birlikte  6 ilçede kurulan Seyyar Havuzlar hizmet veriyor.

 

Rutin olarak hijyen ve temizlik çalışmalarının yapıldığı havuzlarda Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından kontroller sağlanıyor.
Süs havuzlarında yaralanma su kanalı ve göletlerde boğulmalarının önüne geçmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin örnek bir çalışma yaptığını belirten Kültür Sosyal İşler Dairesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ömer Faruk Sezer, ” Çocuklarımız artık su kanallarında ve havuzlarında değil Büyükşehir Belediyemizin havuzlarında serinleyip eğlenerek yaz tatillerini geçirecekler. Havuzlarımız Sürekli Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından rutin olarak kontrol edilecek. Hijyen ve güvenlik kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Velilerimizin çocuklarıyla birlikte havuzlarımızda güzel zaman geçirmesine davet ediyorum” şeklinde konuştu

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2