logo

14 Ağustos 2015

“Büyükçekmece’ye 100 bin ton asfalt döküyoruz”

Başkan Akgün: Rekora gidiyoruz

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede bu yıl yapılan yollar konusunda rekora gidildiğini belirterek; “Bu yık dökeceğimiz asfalt miktarı 100 bin tonu bulacak” dedi.

 Yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Büyükçekmece Belediyesi bu yıl içinde toplam 100 bin ton sıcak asfalt dökecek.1

 Çalışmalar eş zamanlı sürdürülüyor

 Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler halkın yoğun olarak kullandığı yollar ve sokaklara öncelik vererek, asfaltlama ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Birçok mahallede, cadde ve sokaklara sıcak asfalt dökülürken, bozuk olan yollarda da bakım onarım çalışmaları yapılıyor. Güzelce Mahallesi’nde asfaltlama çalışmaları devam ederken, Cumhuriyet Mahallesi’nde ise, Moda Caddesi ve E 5 karayoluna paralel olan yollarda asfaltlama çalışması yapıyor. Atatürk Mahallesi, Ahmet Yesevi Sokak’ta kaldırımların yenilenmesinin ardından mevcut olan bozuk yol yenileniyor.

 Hizmetler artarak devam edecek

 Yapılan çalışmaları sık sık yerinde denetleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Bu sene yol konusunda bir rekora gidiyoruz. Yaklaşık 100 bin ton asfalt döküyoruz. Bir çok ana arter ve yollar açılacak. Çok kısa zamanda bunları da göreceksiniz. Pınartepe, Kumburgaz, Celaliye, Kamiloba, Çakmaklı, Güzelce ve Cumhuriyet mahallelerinde yol sıkıntılarımız vardı. Bu mahallerde bazı yollarımızı genişlettik, kaldırım ve tretuvarları, yağmur suyu kanallarını yeniledik. Gece gündüz sürdürdüğümüz çalışmalarla bu hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

 

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2