logo

Büyükçekmece’nin gururu oldular

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün öncülüğünde kurulan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi yeni kurulmuş olmasına rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza atmayı başardı.1..

Onlar artık lisanslı sporcu

Çocuklarımızın sağlıklı ve sosyal gelişimi için onlara birçok alanda seçenek sunan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nin kapıları 7 yaşından itibaren tüm Büyükçekmeceli çocuklara açık. Daha önce hiç spor yapmamış çocuklar, akademide topla, sahayla, fileyle tanışarak fiziksel aktivitelerin erken yaşlarda alışkanlık haline getirilmesi ve yetişkinlik döneminde spor ve sağlıklı yaşamı bir yaşam tarzı olarak benimsemesi sağlandı.

Minik futbolcular ışık saçıyor

Büyükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okulları’na katılarak sahaya ilk kez adım atan, topla ilk kez buluşan çocuklar şimdi lisanslı birer sporcu. Yaz Spor Okulları’ndan gelerek lisans sahibi olan gençlerden kurulu U-12 takımı bu sezon kendi liglerinde iddialı bir konuma sahip. U-15 ve U-17 liglerinde sezon geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. U-15 grubu ligi 2. olarak kapatırken U-17 takımı grubunda şampiyon olarak önemli bir başarıya imza attı. U-14 takımı da grubunda ilk üçe girerek sezona iddialı bir başlangıç yaptı.

Büyükçekmece’nin minik sultanları saha da

Futbolda önemli başarılara imza atan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi voleybol branşında da hızlı bir yükseliş yaşadı. 2004 – 2005 doğumlu öğrencilerden kurulu Minik Kız Voleybol Takımı top ve fileyle tanışalı birkaç ay oldu. Minikler tüm tecrübesizliklerine rağmen büyük bir cesaret örneği gösterip sahaya çıkmayı başardılar.

Share
487 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2