logo

11 Kasım 2015

Büyükçekmece’nin geleceği için yat limanına destek olmalıyız!

hhjhBüyükçekmece’nin daha da gelişmesi açısından yapılan yat limanının çok önemli olduğuna vurgu yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Büyükçekmece Belediyesi olarak, Büyükçekmece’yi daha da büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. Bu açıdan yat limanı olmazsa olmazımız” diye konuştu.

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin Kasım ayı oturumunda, Ak Parti grubunun Büyükçekmece’de yapımı süren yat limanına ilişkin sorusuna yanıt veren Başkan Akgün, “Keşke herkes bu yal limanına destek verseydi de, 5 sene önce bitseydi. Büyükçekmece’mizde ki en az bin tane vatandaşımıza istihdam sağlansaydı” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’da destekliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda yat limanlarına destek verdiğini, yeni yat limanlarının yapılması ve deniz tesislerinin sayısının arttırılması için talimat verdiğini hatırlatan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bizde Büyükçekmece Belediyesi olarak, dünya görüşümüz doğrultusunda Büyükçekmece’yi daha da büyütmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Bu açıdan yat limanı olmazsa olmazımızdır. Yat limanıyla ilgili ne yapılmışsa hepsi yasalar ve prosedürler çerçevesinde yapılmıştır. Ak Parti hükümetinin 7 bakanın imzasıyla onaylanmıştır” ifadesini kullandı.

“Büyükçekmece’nin ekonomisi canlansın”

Yat limanının siyasi nedenlerle engellenmesinin yanlış olduğunun altını çizen Başkan Akgün, yat limanları yönetmeliklerinin değiştiğini ve daha fazla inşaat yapma hakkı verildiğini belirterek; “Bu projenin altında 7-8 tane hükümetin bakanının imzası var. Maliye Bakanlığı ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizzat takibini yapmaktadır. Biz Büyükçekmece Belediyesi olarak sadece aracıyız. Büyükçekmece’nin geleceği için hep beraber destek verelim, yapılsın, bitsin. Bölgemizin insanları burada istihdam edilsin, dünyanın dört bir yanından Büyükçekmece’ye gelecek olan insanlar ilçemizin ekonomisini canlandırsın, turizm kenti olma yolunda ilerleyen Büyükçekmece’mizin cazibesi daha da artsın” şeklinde konuştu.

Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2