logo

29 Ocak 2016

Büyükçekmeceli öğrenciler tatilde kütüphaneye akın ediyor

02Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Kutadgu Bilig Kütüphanesi yarıyıl tatilini fırsat bilen öğrencilerin akınına uğradı.

Her kesime hitap eden ve 25 bin kitap kapasitesine sahip olan Kutadgu Bilig Kütüphanesi yarıyıl tatiline giren öğrencilerin bilgi edinmedeki ilk adresi oldu.

Her gün yeni bir şeyler öğreniyorlar

İstanbul’un eğitim ve kültür seviyesi yüksek ilçelerinden birisi olan Büyükçekmece’de ikamet eden öğrenciler, Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde yarıyıl tatilini kitap okuyup, ders çalışarak değerlendiriyor. Sınavlara hazırlanan öğrenciler için müthiş bir kaynak sunan Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nden faydalanan Büyükçekmeceli çocuklar her gün yeni bir bilgi öğrenme fırsatı elde ederken, çeşitli kitaplar okuyarak kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyorlar

Tatillerini kitap okuyarak değerlendiriyorlar

Büyükçekmece halkının eğitim ve kültür seviyesinin yüksek olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Yarıyıl tatilini kütüphanede değerlendiren bütün Büyükçekmeceli çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Onlar bizim yarınlarımız. Tatillerini ders çalışarak, kitap okuyarak geçiren çocuklarımız -kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlıyorlar” dedi.

Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2