logo

31 Mart 2016

Büyükçekmeceli öğrenciler kütüphaneye akın etti

7Kütüphaneler Haftası nedeniyle, Büyükçekmece ilçesindeki birçok öğrenci Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi’ne akın etti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini aşılamak ve kitaplardan daha fazla yararlanmalarını sağlamak adına kütüphanelerin büyük önem taşıdığını belirtti.

Başkan Akgün’den kitap hediyesi

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan Kütüphane Haftası Büyükçekmece’de bir dizi etkinlikle kutlanırken, öğrenciler Kutadgu Bilig Kütüphanesi’ne akın ediyor.  Öğretmenleri eşliğinde gruplar halinde kütüphaneyi ziyaret eden öğrenciler okumak istedikleri kitapları da kütüphaneden edinebiliyorlar. Ayrıca öğrencilere kütüphanenin kullanım amaçları ve kütüphane davranış biçimi, uyulması gerek kurallar hakkında da bilgiler veriliyor. öğretilirken, kitap okumanın da ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kütüphaneler Haftası nedeniyle öğrencilere birer kitap armağan etti.

Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden biri

Büyükçekmece halkının kitap okumayı çok sevdiğini dile getiren Dr. Akgün; “Kutadgu Bilig Kütüphanemiz de toplam 20 bine yakın kitabımız bulunuyor. Ayrıca ödünç kitap sistemi ile de büyük rağbet görmektedir. Kütüphane Haftası nedeniyle öğrencilerimizin yoğun akınına uğruyor. Öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini aşılamak ve kitaplardan daha fazla yararlanmalarını sağlamak adına kütüphanelerin büyük önem taşımaktadır” ifadesini kullandı.

 

Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2