logo

24 Mart 2016

Büyükçekmeceli çocuklar İlk Adım Fotoğraf Atölyesi’nde buluştu

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Büyükçekmece Belediyesi, Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) ve İlk Adım Fotoğraf Atölyesi işbirliğiyle gerçekleşen projede Büyükçekmeceli çocuklara fotoğraf eğitimi verildi.

 

Uygulamalı eğitim yapıldı

 

Büyükçekmece, Karaağaç  Adnan Kahveci  İlköğretim Okulu,  ve Ahmediye Zübeyde Hanım Doğuş ilköğretim Okulu öğrencileri, İlk Adım Fotoğraf Atölyesi Eğitmenleri Emel Sezer ve Serdar Akyay’dan ilk gün fotoğraf çekmenin  püf noktaları ile ilgili teorik bilgileri aldıktan sonra ikinci gün Büyükçekmece’nin çeşitli bölgelerinde uygulama çalışması yaptılar.

 

“Hobi olmanın ötesine geçecektir”

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’de 7’den 70’e herkesin sanata ilgi duymasının sevindirici olduğunu kaydederek; “BÜFOD,   İlk Adım Fotoğraf Atölyesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında çocuklarımıza fotoğraf sanatı ile bakmak, düşünmek, görmek üçgeninde, küçük yaşlarda analitik düşünme, empati yapabilme, olaylar karşısında çok yönlü düşünebilme hakkında farkındalık yaratılarak, bir hobi kazanmalarını sağladık. İnanıyorum bu çocuklarımızdan bazıları fotoğraf sevgisini hobi olmanın ötesinde bir sanat dalı olarak da geliştireceklerdir” ifadesini kullandı.

 

Share
247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2