logo

04 Mart 2016

Büyükçekmeceli çocuklar geleceğe sağlam adım atıyor!

01Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nin minik sporcuları düzenli olarak biyomekanik testlerden geçiriliyor.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatı ile kurulan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi başarılı çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor.

 

Atletizm, futbol, voleybol ve okçuluk antrenmalarının hız kesmeden devam ettiği akademide “Ağaç yaşken eğilir” düsturu ile hareket ediliyor.

 

Yürüyüş bozukluğuna son

 

Burada uygulanan yüksek antrenman koşullarına uyum sağlamaları için minik sporcular düzenli olarak biyomekanik testlere tabi tutuluyor. Uygulanan testler arasında en dikkat çeken ise “Ayak bileği kısalmış dorsifleksiyon ve artmış plantar fleksiyon” testi. Bu testler sayesinde çocukların; ayak bileğindeki yaralanmaların önceden tespiti sağlanırken yürüyüş ve koşu bozuklukları da belirlenmiş oluyor. Yürüyüş ve koşu bozukluklarının yanı sıra kassal dengesizliklerin belirlenmesi için de tredelenburg testi uygulanıyor.

 

Kişiye özel antrenman

 

Sporcu adaylarının her türlü sağlık kontrolünün özenle yapıldığı Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nde tespit edilen olumsuzlukların giderilmesi için özel çalışmalar mevcut.  Sporcular kişiye özel programlarla antrene edilerek bir yandan duruş ve basış pozisyonları düzeltilirken bir yandan da yüksek performans göstermeleri sağlanıyor.

 

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2