logo

13 Ocak 2016

Büyükçekmece’den Mudurnu’ya yaralı köpek seferberliği

uyuhıjMudurnu- Akyazı yolu üzerinde yaralanan ve sürüklenerek yürümeye çalışan köpeğe Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün sahip çıktı.

Mudurnu’da vatandaşlar yaralı halde buldukları köpek için hayvan dostu Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e ulaşınca belediye ekipleri yaklaşık 300 kilometre uzaklıktaki köpeğe ulaşarak tedavisi için Büyükçekmece’ye getirdiler.

Operasyon başarılı geçti

Mudurnu – Akyazı yolunda yaralı bulunan ve yürüyemeyen köpek için seferber olan Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü  veterinerleri, araç çarpması sonucunda arka iki bacağı kırılan yaralı köpeği Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirerek tedavi altına aldılar. Kırık iki bacağına ortopedik operasyon gerçekleştirilen köpeğin tedavisi sürüyor.

“Sağlık durumu çok iyi”

Yaralı köpeğin durumu ile yakından ilgilenen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr Hasan Akgün, Mudurnu – Akyazı yolunda araç çarpması sonu yaralanan ve yürüyemeyen köpeği bulan vatandaşların telefonla kendisine ulaştıklarını belirterek; “Duyarlı vatandaşlarımız sayesinde yaralı köpekten haberimiz oldu. Veterinerlerimizi ve ekiplerimiz derhal bölgeye intikal ederek yaralı köpeği Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’mize getirdiler. Sağlık durumu gayet iyi” ifadesini kullandı.

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2