logo

27 Şubat 2016

Büyükçekmece’de tiyatro izdihamı

6Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin kararı doğrultusunda tiyatro biletlerinin 5 TL gibi düşük bir rakama çekilmesi kültür ve sanat şehri Büyükçekmece’de tiyatroya olan ilgiyi daha da arttırdı.

Sanata ve sanatçıya verdiği önemle bilinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmeceli sanatseverlerin kültür ve sanatla daha fazla iç içe olabilmeleri ve herkesin istediği tiyatro oyunu izleyebilmesi adına önemli bir karara daha imza attı.

Oyunlar kapalı gişe oynuyor

Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği oyun biletleri satışa sunulduğu anda tükeniyor. Gişe kuyruğu oluşturan tiyatro severler, Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunları büyük bir beğeniyle izliyor.  Usta tiyatro sanatçılarının sahne aldığı tiyatroları keyifle izleyen Büyükçekmece halkı sanata verdiği önemden ötürü Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e bir kez daha teşekkür etti.

 Sanatseverlerin ilgisi yoğun oluyor

Büyükçekmece halkının kültür ve sanata olan ilgisinin gurur verici olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Usta tiyatrocuların sahne aldığı önemli oyunları izlemeye gelen vatandaşları gördükçe mutlu oluyoruz.  Belediye Meclisi’mizin almış olduğu karar doğrultusunda bilet fiyatlarını asgari bir rakama çektik. Uygulamada da bunun ne kadar doğru bir iş olduğunu gördük. 7’den 70’e her yaştan sanatseverin oyunlara büyük ilgi göstermesi sevindiricidir” şeklinde konuştu.

Şehit yakınlarına ücretsiz

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin kararı doğrultusunda  bilet fiyatları çocuk tiyatroları 3 TL, yetişkin tiyatroları ise 5 TL olarak belirlenirken, gazi ve şehit yakınları oyunları ücretsiz izleyebiliyor.

 

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2