logo

17 Şubat 2016

Büyükçekmece’de tabela kirliğine geçit yok

012Büyükçekmece Belediyesi ilçe genelinde kirlilik yaratan tabelalar için harekete geçti.

 

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatı üzerine, Büyükçekmece Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nce başlatılan uygulama ile ilçe genelindeki bina ve işyeri cephelerine estetik değer endişesi taşımaksızın yerleştirilmiş tabelalar kaldırılarak yeniden düzenlenecek.

 

Modern şehircilik estetiğine uygun olacak

 

Büyükçekmece’de “Kentsel Estetik” seferberliği başlatan Büyükçekmece Belediyesi, bu proje kapsamında ilçe genelindeki işyeri tabelalarını da modern şehircilik estetiğine uygun olarak  tasarladı.

Bu kapsamda Büyükçekmece sınırları dahilinde,bina cephelerinde estetik değer endişesi taşımaksızın yerleştirilmiş  tabelaların yarattığı kirlilik ile mücadele edilecek. Başta ana arterler olmak üzere kirlilik yarattığı ve gelişigüzel asıldığı tespit edilen  tabelalar “Reklam,İlan ve Tabela Yönetmeliği”ne göre yeniden düzenlenecek. Kentsel Tasarım Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü koordineli bir şekilde bu tabelaları kaldırarak yönetmeliğe uygun hale getirilmesini sağlayacak.

 

Kirlilik yaratan tabelalar sökülüyor

 

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Kentsel Estetik” seferberliği kapsamında Büyükçekmece genelinde ilçenin tarihi ve kültür dokusu göz önünde bulundurularak bazı düzenlemeler yapılacağını hatırlatarak; “Bu proje kapsamında estetik kaygısı taşımayan,  kirlilik yaratan ve gelişigüzel asılan tabelalar sökülerek belli bir standart çerçevesinde yeniden düzenlenecek” ifadesini kullandı

 

Share
233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2