logo

25 Kasım 2015

Büyükçekmece’de ‘Kadına Şiddete Hayır’ yürüyüşü

3Büyükçekmece Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü münasebetiyle ‘Kadına Şiddete Hayır’ yürüyüşü gerçekleştirdi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan jimnastik hareketleri sonrası dövizler ve pankartlar açarak yürüyüş yapan Büyükçekmeceli  kadınlar ‘Kadına Şiddete Hayır’ ve ‘Kadına Uzanan Eller Kırılsın’ gibi sloganlar atarak Büyükçekmece sahili boyunca yürüyüş yaptı. Kadınların tepki göstermek için yapmış oldukları yürüyüş, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Akgün: ‘Kadın Özgür olmadan toplum özgür olamaz’

“Kadınlarımızın şiddet görmemesi için her türlü tedbirin alınması hepimizin görevidir” diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, şunları söyledi: “Her 3 kadından 1’inin şiddete maruz kaldığı ülkemizde kadına yönelik şiddetin durdurulması ve toplumun her kesiminde duyarlılığın artırılması için bu tür etkinlikler çok önemli. Böyle önemli günlerde topluma yön veren kurumların ve kanaat önderlerinin üzerine düşen görevlerinden biri de farkındalık oluşturmaktır. Böylelikle kadına yönelik şiddetin toplum içinde normalleşmesini engelleyebiliriz. Biz inanıyoruz ki, temeli böyle atılan yuvalar, yeni bireyler büyüdükçe insanlarımızı olumlu yönde değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Büyükçekmeceliler olarak kadına şiddeti hepimiz kınıyoruz.’’

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2