logo

Büyükçekmece’de elektronik atıklar doğa kazandırılıyor

“Geri Dönüşüm Gelecektir” projesi kapsamında önemli çalışmalara imza atan Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, her türlü atığı doğaya kazandırmak adına yeni projeler üretmeyi sürdürüyor.

1

Rekor düzeyde atık toplandı

 

2015 yılı içerisinde rekor düzeyde atık pil ve atık elektronik malzeme toplayan belediye ekipleri topladıkları atıkları lisanlı firmalara teslim ederken, düzenlenen eğitim seminerleriyle de öğrencilere ve ilçe halkına çevre bilincini aşılamayı sürdürdü.

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2015 yılı içerisinde “Geri Dönüşüm Gelecektir” projesi kapsamında yürüttüğü yoğun çalışmalar neticesinde doğaya kazandırmak üzere projenin “elektronik atık” kısmında önemli bir başarıya imza attı. İlçe genelinde toplanan elektronik atıklar geri dönüştürülmek üzere lisanslı firmalara teslim edildi. 

 

Başkan Akgün’den projelere destek

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları doğrultusunda da, önümüzdeki yıllar için evsel atıkların dışındaki her atığın geri dönüşümü için yeni projelere hazırlanacak. Büyükçekmece Belediyesi’nin bu süreçte hizmete sokacağı bazı projelerin Türkiye genelinde örnek teşkil etmesi de bekleniyor.

Share
366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2