logo

Büyükçekmece – Hadımköy yolu tüm hızıyla ilerliyor

Başkan Akgün’den Hadımköy trafiğine neşter!

– Hadımköy trafiğini rahatlatacak dev proje!

 1

Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapımına başlanan 2 yeni yol, D-100 Karayolu ve Hadımköy Gişeleri arasındaki trafik yoğunluğunu yüzde 30 oranında azaltması hedeflenirken çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

2015 yılı içinde tamamlanarak hizmete açılacak olan yol bölgedeki yerleşim merkezilerinde ikamet eden vatandaşlar ve bu bölgede çalışanlar açısından da sabırsızlıkla bekleniyor.

 

Başkan Akgün çözecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her geçen gün artan yerleşim merkezleri, okullar ve aynı zamanda da bir sanayi bölgesi olan Hadımköy’ün trafik sorununa el attı. Bu amaçla aynı anda iki yol yapımına başlayan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, 24 metre genişliğinde ve toplam 7 kilometre uzunluğundaki  yolları bu yıl içinde tamamlayacak. Ayrıca her iki yolun gidiş ve dönüş istikametlerine özel bisiklet yolları yapılıyor.

 

Göl Malikaneleri’ne gelindi

Alkent Mahallesi ile Demir La Vida Yaşam Merkezi arasından başlayan ilk yol TulipA Vilları ve Göl Malikaneleri’nin önünden geçerek, Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi önünden Büyükçekmece merkez bağlanacak. Bu yolda çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükçekmece Belediyesi ekipleri ilk aşamada bölgedeki sitelerin önüne perde duvara çekiyor. Yol yapım çalışmaları da tüm hızıyla sürdürülürken açılan yol güzergahında Göl Malikaneleri’nin önüne kadar gelindi.

 

Hadımköy yolu nefes alacak

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Hadımköy trafiğinin her geçen gün daha da yoğunlaştığına dikkat çekerek; “Bu iki yol tamamlandığında Büyükçekmece’den Hadımköy gişelerine olan mesafe 4,5 kilometre yakınlaşacak. Bölgede çalışan, ikamet edenler açısından büyük kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. 2015 yılı yatırımına dahil ettiğimiz bu yollar bölge açısından hayati önem taşımaktadır. Her iki yolun faaliyete geçmesinin ardından paralel bir yol ile bu bölgenin ulaşım ağını tamamlamış olacağız. Böylelikle Hadımköy  trafiğinde yüzde 30 oranında bir rahatlama olacaktır. Ayrıca bu her iki yoldan Büyükçekmece merkezine bisiklet ile gidip gelinebilecek özel bisiklet yolu da yapıyoruz” dedi.

 

Share
471 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2