logo

31 Aralık 2015

Büyükçekmece etkili kar yağışına teslim olmadı

şçşçBaşlayan kar yağışıyla birlikte harekete geçen Büyükçekmece Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

 

Geçtiğimiz yıl son 50 yılın en yoğun kar yağışına rağmen hazırlıksız yakalanmayan ve ilçe halkını mağdur etmeyen Büyükçekmece Belediyesi, bu yılda aynı titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Kar Timleri oluşturuldu

 

Dün öğlen saatlerinde başlayan ve gece boyunca aralıklarla devam eden etkili kar yağışı Büyükçekmece’de hayatı olumsuz etkilemedi. Kar yağışı ile birlikte harekete geçen Büyükçekmece  Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe genelindeki yol ve caddelerde tuzlama, kar küreme çalışmaları başlattı. Acil müdahaleye yönelik olarak “Kar Timleri”  oluşturulan Büyükçekmece Belediyesi, ilçe merkezine en uzak mahallelere bile anında  müdahale ediyor. Büyükçekmece Belediyesi karla mücadele ekipleri, 4 tuzlama aracı 10 kepçe, 5 greyder, 5 kamyon, 3 ambulans ve 150 personelle ile 24 saat teyakkuzda olacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nce oluşturulan Kar Timleri ilçenin ana giriş yolları, cadde, sokak ve bulvarlarında hizmet veriyor. Ayrıca Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, vatandaşların sağlık, ilaç, ekmek, tüpgaz vb. acil ihtiyaçlarını da bizzat karşılıyor.

 

 

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2