logo

17 Ağustos 2015

Büyükçekmece Belediyesi’nden Kumburgaz açıklaması

Büyükçekmece Belediyesi, son günlerde görsel ve yazılı basında yer alan “Kumburgaz’da denize kanalizasyon aktığı” yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.15

2016 sonunda devreye girecek

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak, Kumburgaz’da kanalizasyon sorunu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: ’’Burada köy belediyeleri zamanında yapılmış olan hatlar şuan devrede. Bu konuyla ilgili olarak yaklaşık 2010 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) tarafından bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda tüneller ve branşmanlar yapıldı, sahil boyunca uzanan bir hat hazırlanıyor. 2016 yılının sonuna kadar da devreye girmesi bekleniyor. Güzelce’den Kumburgaz’a kadar olan kısım Selimpaşa’daki arıtmaya, Büyükçekmece merkezden Güzelce’ye kadar olan kısımda Çatalca’dan gelen arıtmaya bağlanacak. 

Tuvaletlere katı atıklar atılmamalı”

İSKİ ile sürekli irtibat halinde olduklarının altını da çizen Sak, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

Bu süreçte İSKİ bu bölgelerde sürekli olarak Kombine Kanal Açma araçları ile temizlik yapmaya çalışıyor. Yeni yapılan hat devreye girmeden buradaki sorunun minimize etmeye çalışıyorlar. Burada 6 noktada denize deşarj noktaları var. Fakat baharda İSKİ burada gerekli temizli yapıyor fakat yazın nüfusun yoğunlaşmasıyla ve lodosun olduğu dönemde özellikle bazı noktalarda tıkanmalar meydana geliyor. Bunun içinde bu maalesef yaz ayalarında daha çok ortaya çıkıyor. Kolektör hattının tıkanmaması için vatandaşının da bilinçli olması gerekiyor. Tuvaletlere katı çöpler atmamaları gerekiyor.

 

 

Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2