logo

05 Şubat 2016

Büyükçekmece Belediyesi’nden engel tanımayan hizmet

pşşşBüyükçekmece Belediyesi Aile Danışma Merkezi evinde psikolojik destek almak isteyen yatalak ve engelli hastalara evlerinde hizmet veriyor.

 

“Evde Psikolojik Danışmanlık Hizmeti”, randevu sistemi ile mesai saatleri içerisinde hizmet verilirken, ziyaret sıklığı ise hastalığın durumuna göre belirleniyor.

 

Sağlık ekipleri evleri geziyor

 

Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’nde çalışan sosyal çalışma ekipleri, psikolojik destek talebinde bulunan vatandaşlara evlerinde hizmet veriyor. Sağlık ekibi, psikolog ve halkla ilişkiler sorumlusundan oluşan bir ekip  ilk etapta gelen talep doğrultusunda evlerinde ziyaret ettikleri kişilerin ön muayenesini yapıyor. Ön görüşmenin ardından gerekli görülmesi halinde hasta; ilaç, hastane sevki, yara bakımı, psikolog takibi, hastaneye nakil gibi hizmetlerden yararlandırılıyor.

 

Evde psikolojik destek hizmeti

 

Fiziksel rahatsızlıklar sebebiyle evinde sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı, özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumdaki yatalak hastalar, evden çıkamayan ve psikolojik destek almak isteyen gerçek ihtiyaç sahibi kişilere evlerinde ücretsiz olarak da psikolojik destek hizmeti veriliyor.

 

Nasıl Başvurabilirsiniz?                                            

 

Başvurular, hastalar veya aile bireyleri tarafından Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Aile Danışma Merkezini arayarak 0212 863 30 42 veya badem@bcekmece.bel.tr’ye yapacağınız talep doğrultusunda hizmetten faydalanabilirsiniz.

 

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2