logo

18 Mart 2016

Büyükçekmece Belediyesi, yaralı pelikana sahip çıktı

13Büyükçekmece’de yaralı halde bulunan pelikan, Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı.

Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamını sürdüren sahipsiz köpek ve kedilerin yanına bir de pelikan da eklendi.

Tedavisi tamamlandı

Büyükçekmece Gölü çevresinde vatandaşlar tarafından bir kanadı yaralı halde bulan pelikana Büyükçekmece Belediyesi sahip çıktı.  Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen ve veteriner hekimler tarafından tedavisine başlanan pelikan yakın zaman içinde yeniden uçabilecek.

“Doğal yaşamına dönecek”

Hayvan dostu olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’miz de çok sayıda bakıma muhtaç hayvanımız var. Veteriner hekimlerimiz hayvanlarımızın her biriyle yakından ilgileniyor. Büyükçekmece Kültürpark’ta vatandaşlarımız tarafından yaralı olarak bulunan pelikanımızın tedavisi tamamlandı kısa süre sonra yeniden doğal yaşamına dönecek” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi’nin veteriner hekimlerinin tarafından gözetim altında tutulan pelikan önümüzdeki günlerde yeniden doğaya bırakılacak.

Share
261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2