logo

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi gücüne güç kattı

Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi, daha önce Süper Lig takımlarını çalıştırmış, tecrübeli antrenörlerden oluşan güçlü kadrosu ile dikkat çekiyor.

Büyükçekmeceli çocuklara ücretsiz spor eğitimi veren Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nde futbol, voleybol, atletizm, bisiklet, okçuluk gibi birçok branş mevcut.10

Akademik eğitime sahipler

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nin 20 kişilik uzman eğitimci kadrosunun tamamı, UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği), TFF (Türkiye Futbol Federasyonu), TVF (Türkiye Voleybol Federasyonu), TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) gibi kuruluşlar tarafından verilen (Pro Lisans, UEFA A Lisans, UEFA B Lisans gibi) üst sınıf belgelere ve akademik eğitime sahip.

Türkiye’nin önde gelen takımlarını çalıştırdılar

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Koordinatörü Murat Atik, Süper ligte daha önce Gaziantepspor, Çaykur Rizespor, Ankaragücü, Konyaspor ve Denizlispor, Kaleci Antrenörü Nejat Topal Süper ligte Samsunspor, Rizespor ve Gaziantepspor, Performans ve Analiz Antrenörü İbrahim Altuner ise yine Süper ligde Kayseri Erciyesspor ve Antalyaspor gibi Türkiye’nin önde gelen takımlarını çalıştırarak edindikleri tecrübeleri Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’ne aktarmaktadır. 9

Sürdürülebilir bir proje

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nin dünya şehri Büyükçekmece’yi daha da ileriye taşıyacağını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, alt yapı çalışmalarının önemine dikkat çekerek; “Alt yapıya verilen önem, beraberinde doğru eğitimi, sonrasında ise başarılı sporcuyu getirir. Hem akademik eğitimli hem de tecrübeli antrenörlere sahip olan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’nin avantajı, hazırlanan projenin sürdürülebilir olmasıdır. Doğru planlama ile çocuklarımızı 7 yaşından itibaren başlangıç eğitiminden alıp iyi birer sporcu olarak yetiştireceğiz. Bir diğer amacımız da Büyükçekmece’de yaşayan herkese spor yaptırmak” dedi.

Her çocuk ayrı bir yetenektir

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi antrenörlerinin sahadaki teknik konulara tamamen hakım olduğunu belirten Başkan Akgün, “Bugün Akademi bünyesinde antrenman yapan çocuklarımız 14 yaşına geldiğinde 90 maça çıkmış, 500 saatten fazla antrenman yapmış olacak. Böylece 5 yıl içinde Büyükçekmece Belediyespor’un da her kademesi için futbolcu aramak yerine ihtiyaçlarını altyapıdan karşılayacak. Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi bildik spor okullarından çok farklı bir eğitim sistemini benimsiyor. Akademi öğrencilerine belli bir branş öğretmek yerine, dil eğitiminden okuma saatine, kişisel gelişimden sosyal hayatı planlamaya kadar her alanda destek verilecek. İyi birey, iyi vatandaş, iyi sporcu sloganı ile hareket eden ekip skor kaygısı taşımıyor. Amaç sporcunun hangi takımda oynarsa oynasın örnek kişi olması ve dünya kenti Büyükçekmece’mizin adını sporda da adını duyurmasıdır” ifadesini kullandı.

 

Share
654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2