logo

18 Ocak 2016

Büyükçekmece Belediyesi ödüle doymuyor

1...Troya Kültür Sanat Ödülleri kapsamında, sürekliliğini koruyan projeler dalında, Türk halk bilimine katkılarından dolayı Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları Topluluğu “yılın en iyi halk oyunları ödülü”ne layık görüldü.

  1. Troya Kültür Sanat Ödülleri Töreni’nde yılın en başarılı belediyesi ödülünü Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen Başkan Vekili Ahmet Şahin aldı.

Başkan Vekili Ahmet Şahin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:“Bu ödül Büyükçekmece halkınındır. Büyükçekmece halkı, 16 yıldır aralıksız olarak dünyanın en iyi festivalini, Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat festivalini gerçekleştirmiştir. Kocaman bir aile olarak misafirlerimizi, dünya sanat elçilerini ilimizde en iyi şekilde ağırlıyoruz ve kültürümüzü dünyaya tanıtıyoruz.”

Çocuklar büyüdü

Şahin şöyle devam etti: “Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları topluluğuna çocukken başlayan öğrencilerimiz şimdi eğitmen oldu. Bu büyük ve gurur verici bir sürekliliktir. Belediye olarak yaptığımız her hizmetin ve yürüttüğümüz her kültürel faaliyetin kalıcı, sürekli olmasına önem veriyoruz. Bu da bize doğal olarak başarıyı ve ödülü getiriyor.”

Troya Kültür ve sanat Ödülleri, Troya Folklor Araştırmaları Derneği tarafından veriliyor. Ödüller, derneğin kuruluş ve mücadele felsefesi doğrultusunda  emek vermiş, yıllarını kültürümüzü araştırmaya, zenginleştirmeye, gelecek kuşaklara bir kültür mirası olarak bozulmadan aktarmaya adamış; uğraşlarını ve başarılarını çeşitli alanlarda sergileyerek çağdaş, demokratik, laik, aydınlanmacı kültürümüzün oluşumuna katkıda bulunmuş mücadeleci bilim insanı, sanatçı ve kurumlara veriliyor.

 

Share
191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2