logo

03 Ocak 2016

Büyükçekmece Belediyesi karla mücadelede tam not aldı

4..Büyükçekmece’de etkili olan yılın ilk kar yağışına rağmen çalışmalarıyla ilçe halkını mağdur etmeyen Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, vatandaştan tam not aldı.

 

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak oluşturulan “Kar Timleri” ilçeye ilk kar tanesi düştüğü andan itibaren teyakkuza geçti.

 

Titiz ve özverili bir çalışma yürütüldü

 

İstanbul’da geçtiğimiz hafta ortasında başlayan ve haftasonu da süren kar yağışı ve soğuk havanın ne çok etkili olduğu ilçe Büyükçekmece oldu. Hava sıcaklığının -12,2’ye düştüğü ilçede dondurucu soğuğa karşın 7/24 görev yapan Büyükçekmece Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe genelindeki tüm cadde ve ana sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. 3 vardiya halinde görev yapan Kar Timleri, ilçe merkezine en uzak mahallelere varıncaya kadar ilçenin her noktasında mücadeleyi elden bırakmadılar. 2 bin tonun üzerinde tuzlama yapan Büyükçekmece Belediyesi, halkın yoğun olarak bulunduğu kaldırım ve geçitlerde de sık sık tuzlama yaptı. Özellikle kavşaklarda titiz bir çalışma yürüten ekipler buzlanma riskine karşın olası kazalarında önüne geçti.

 

Okul ve camiler unutulmadı

 

Büyükçekmece Belediyesi, aşırı kar yağışı nedeniyle okul önlerinde ve bahçelerinde biriken karları da temizleyerek, öğretmen ve öğrencilerin okullarına güvenli bir biçimde girebilmeleri için çalışma yürüttü. Bu kapsamda okul önleri, girişi ve bahçelerde biriken karlar küreme çalışmasıyla temizlenirken okul girişlerinde de tuzlama yapıldı.

Aynı şekilde ilçe genelinde halkın yoğun olarak ibadet yaptığı camilerde de kar ve buzlanmaya karşın çalışmalar yapıldı.

 

Her derde deva olundu

 

Büyükçekmece Belediye ekipleri sadece kar ve buzlanma ile mücadele etmeyerek, ilçe halkının sağlık, gıda, ısınma, cenaze hizmetleri gibi acil ihtiyaçlarına da yanıt verdi. Özellikle gece saatlerinde vatandaşlardan gelen acil yardım telefonlarına anında müdahale eden belediye ekipleri, ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı. Kriz Masası ve acil yardım hatlarını arayan vatandaşlar, son yılların en etkili kar yağışına karşın Büyükçekmece Belediyesi’nin ortaya koyduğu mücadele için Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve belediye ekiplerine teşekkürlerini ilettiler.

Share
243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2