logo

11 Nisan 2016

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi sınırları zorluyor

3...Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi bugüne kadar verdiği onbinlerce kursiyerini meslek sahibi yaparken, her dönem açılan yeni branşlarıyla da sınırları zorluyor.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı DR. Hasan Akgün’ün en önemli projelerinden biri olan Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde yer alan ücretsiz kursları İstanbul’un bir numaralı kurs adresleri arasında yer alıyor. Bunun yanında çeşitli kuruluşlarla da vatandaşlara iş istidamı sağlayan ücretsiz kurslar Büyükçekmece halkının vazgeçilmezi oldu.

 

Kurslar ücretsiz

 

Büyükçekmece Belediyesi, bünyesinde kurduğu Halk Akademisi Meslek Edindirme Kursları Büyükçekmecelilere hemen her branşta ücretsiz kurslar düzenliyor. İngilizce, Almanca, muhasebe, diksiyon, saç bakım ve yapımı, bilgisayar okur yazarlığı ve bilgisayar kullanımı gibi branşlar bulunuyor. Ayrıca Halk Akademisi Meslek Edindirme Kursları bünyesindeki boncuk nakışı, takı tasarım, ahşap boyama, kumaş üzerine ebru, kurdela nakışı, ahşap üzerine rölyef, biçki-dikiş, iğne oyası, tek kırma, nikah şekeri, mefruşat kurslarıyla  da özellikle ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmeyi amaçlıyor. Ev hanımlarını aile ekonomilerine de katkı sağlamalarının önünü açan kurslarla işsizliğin önüne geçilmesi de hedefleniyor.  

 

Eğitimde sınır yok!

 

Kültür, sanat ve eğitime verdiği önemle farkındalık yaratan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Meslek Edindirme kurslarına bugüne katılan onbinlerce kursiyer ya bir meslek sahibi oldu, ya bir sanat dalında kendilerini geliştirdiler. Kimileri de yarım kalan eğitimlerini tamamlama fırsatı buldular. Bu açıdan Halk Akademisi, toplumumuzdaki önemli bir açığı kapatmaktadır” dedi.

 

“Kapımız sonuna kadar açık”

 

Başkan Akgün, şunları söyledi: “Herkes kendi ihtiyacı veya ilgi alanı doğrultusunda bu kurslara ücret ödemeksizin katılabilir. Eğitim düzeyini yükseltmek, meslek edinmek, kültür, sanat ve sosyal alanlarda kendisini geliştirmek isteyen her vatandaşımıza Halk Akademisi’nin kapıları sonuna kadar açıktır.”

 

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2